Internetová encyklopedie označila jeden z nejpopulárnějších britských deníků Daily Mail za obecně nespolehlivý zdroj, neboť má špatnou kontrolu faktů, nadměrnou senzacechtivost a občas nepravdivé či zkreslené zprávy.
Co je to Ice Bucket Challenge již určitě víte z našich článků. A jistě víte, že pronikla i k nám do ČR. Mnoho lidí při této porci zábavy ale zapomnělo na pravý důvod této výzvy – upozornění na ALS, tedy na Amyotrofickou laterální sklerózu. A my se nyní podíváme, jak byla tato „kampaň“ úspěšná.
Wikipedii tu asi nemusíme nikomu představovat. Jenom připomeneme, že na její tvorbě se může podílet každý. Tedy i různí lobbisté, kteří si ji upravují ve svůj prospěch. Wikipedie tyto lidi pochopitelně banuje. A nyní tyto bany dopadly i na dolní komoru Kongresu Spojených států.
Odborníci společnosti Check Point odhalili zranitelnost v populární webové open-source platformě MediaWiki PRAHA, 10. února 2014 – Check Point® Software Technologies Ltd. (Nasdaq: CHKP), světový lídr v oblasti zabezpečení internetu,…
Wikimedia Foundation, organizace stojící za Wikipedií a pár dalšími přidruženými projekty, nedávno oznámila potenciálně revoluční událost: partnerství s mobilními operátory. V důsledku toho by měla vzniknout Wikipedia Zero.
Největší internetová encyklopedie na světě Wikipedia pracuje na bázi dobrovolného sdílení erudovaných informací ze všech oborů lidské činnosti. Přispívat do ní může kdokoliv, jedinou podmínkou je, aby informace jím podávané byly pravdivé a neutrální.
Wikipedie oznámila, že zahájila podporu pro úpravu obsahu z mobilních zařízení. První verze mobilních úprav, která vyžaduje účet Wikimedia, je k dispozici už teď.
Úřady v Rusku zařadily nejznámější internetovou encyklopedii Wikipedia na seznam zakázaných webů. Oznámila to agentura ITAR-TASS. Ortel byl vynesen už 26. března, ale rozhodnutí se dostalo na veřejnost až dnes.
Letos se za pouhých devět dnů kampaně vybralo 25 milionů od milionu a dvou set tisíc dárců. O proti loňsku, kdy trvalo celých 46 dní, než se vybrala potřebná částka, je to velký skok.
Včera spatřil světlo světa 250 000. článek české Wikipedie. Vážil pěkných 1483 bajtů a jelikož se má čile k světu, přibral od té chvíle téměř na dvě kila a nabral pár pupečních šňůr ve formě odkazů.
Podle nezávislé studie obsahují dvě třetiny článků ve Wikipedii nepřesnosti a věcné chyby. Nejvíce nepřesností je v článcích o podnikání. Kdokoliv může napsat článek na Wikipedii. To však není zárukou přesnosti a preciznosti.
Verze mobilní encyklopedie Wikipedia je nyní dostupná i pro platformu iOS. Před několika měsíci Wikipedia umožnila stažení svojí mobilní verze pro Android. Počet stažení překročil 2.250.000. Přes mobilní verzi dochází denně k prohlédnutí okolo 23.000.000 stránek.
Wikipedie opět vyvěsila prosbu o finanční příspěvek od svých uživatelů (celá zpráva). Pátý nejnavštěvovanější web světa je takřka nevýdělečný a náklady na jeho provoz jsou veliké. Tentokrát se mu ale povedlo vybrat rekordní částku. Celá tato kampaň byla letos vůbec nejúspěšnější. Alespoň o tvrdí nadace Wikimedia Foundation.
Jimmy Wales, zakladatel encyklopedie Wikipedia, která je pátým nejnavštěvovanějším webem na světě, opět žádá svoje uživatele o finanční podporu. Ve svém dopise upozorňuje na neziskovost encyklopedie, absenci reklamy a nezapomíná ani na upozornění na počet zaměstnanců a serverů. Wikipedia podle jeho slov využívá 679 serverů a zaměstnává 95 zaměstnanců.
Největší encyklopedie na světě, Wikipedia, slaví letos svoje desáté narozeniny, které již zaregistrovali lidé z celého světa. Již nějakou dobu můžete v horní části encyklopedie sledovat prosbu jednoho ze zakladatelů, internetového podnikatele a programátora Jimmyho Walese. Ten vyzývá všechny návštěvníky a uživatele nejen k dalšímu rozšiřování Wikipedie...
O tom, že je náš život již pevně připoután ke světu virtuálnímu se nemusíme skoro ani bavit. Už podle magazínu Social Times internet využívá 1,73 obyvatel planety Země a Češi jsou zastoupeni mezi 418.029.796 uživateli z Evropy. Dnes si povíme o těch nejdůležitějších a nejznámějších věcech...