Dnes vyšlo 15 článků

Štítek: Wikipedie

Wikipedia zakázala britský deník Daily Mail, protože je nespolehlivý

Internetová encyklopedie označila jeden z nejpopulárnějších britských deníků Daily Mail za obecně nespolehlivý zdroj, neboť má špatnou kontrolu faktů, nadměrnou senzacechtivost a občas nepravdivé či zkreslené zprávy.

Ice Bucket Challenge: Lidé se skutečně začali zajímat o ALS

Co je to Ice Bucket Challenge již určitě víte z našich článků. A jistě víte, že pronikla i k nám do ČR. Mnoho lidí při této porci zábavy ale zapomnělo na pravý důvod této výzvy – upozornění na ALS, tedy na Amyotrofickou laterální sklerózu. A my se nyní podíváme, jak byla tato „kampaň“ úspěšná.

Americká sněmovna reprezentantů má BAN na Wikipedii kvůli konspiračním teoriím

Wikipedii tu asi nemusíme nikomu představovat. Jenom připomeneme, že na její tvorbě se může podílet každý. Tedy i různí lobbisté, kteří si ji upravují ve svůj prospěch. Wikipedie tyto lidi pochopitelně banuje. A nyní tyto bany dopadly i na dolní komoru Kongresu Spojených států.

Tisková zpráva: Check Point objevil kritickou zranitelnost na Wikipedia.org a dalších „Wiki“ stránkách

Odborníci společnosti Check Point odhalili zranitelnost v populární webové open-source platformě MediaWiki PRAHA, 10. února 2014 – Check Point® Software Technologies Ltd. (Nasdaq: CHKP), světový lídr v oblasti zabezpečení internetu,…

Wikipedia Zero: Informace bez připojení k internetu

Wikimedia Foundation, organizace stojící za Wikipedií a pár dalšími přidruženými projekty, nedávno oznámila potenciálně revoluční událost: partnerství s mobilními operátory. V důsledku toho by měla vzniknout Wikipedia Zero.

Edward Snowden byl na Wikipedii označen jako zrádce z IP amerického senátu

Edward Snowden byl na Wikipedii označen jako zrádce z IP amerického senátu

Největší internetová encyklopedie na světě Wikipedia pracuje na bázi dobrovolného sdílení erudovaných informací ze všech oborů lidské činnosti. Přispívat do ní může kdokoliv, jedinou podmínkou je, aby informace jím podávané byly pravdivé a neutrální.
Upravujte Wikipedii na cestách, už můžete editovat z mobilu

Upravujte Wikipedii na cestách, už můžete editovat z mobilu

Wikipedie oznámila, že zahájila podporu pro úpravu obsahu z mobilních zařízení. První verze mobilních úprav, která vyžaduje účet Wikimedia, je k dispozici už teď.
Wikipedie: Milion lidí jí daroval dvacet miliónů dolarů, je to nový rekord

Wikipedie: Milion lidí jí daroval dvacet miliónů dolarů, je to nový rekord

Wikipedie opět vyvěsila prosbu o finanční příspěvek od svých uživatelů (celá zpráva). Pátý nejnavštěvovanější web světa je takřka nevýdělečný a náklady na jeho provoz jsou veliké. Tentokrát se mu ale povedlo vybrat rekordní částku. Celá tato kampaň byla letos vůbec nejúspěšnější. Alespoň o tvrdí nadace Wikimedia Foundation.
Jimmy Wales, zakladatel Wikipedie, opět žádá o peníze pro pátý nejnavštěvovanější web světa

Jimmy Wales, zakladatel Wikipedie, opět žádá o peníze pro pátý nejnavštěvovanější web světa

Jimmy Wales, zakladatel encyklopedie Wikipedia, která je pátým nejnavštěvovanějším webem na světě, opět žádá svoje uživatele o finanční podporu. Ve svém dopise upozorňuje na neziskovost encyklopedie, absenci reklamy a nezapomíná ani na upozornění na počet zaměstnanců a serverů. Wikipedia podle jeho slov využívá 679 serverů a zaměstnává 95 zaměstnanců.
Wikipedia dostala k 10. narozeninám 16 milionů dolarů

Wikipedia dostala k 10. narozeninám 16 milionů dolarů

Největší encyklopedie na světě, Wikipedia, slaví letos svoje desáté narozeniny, které již zaregistrovali lidé z celého světa. Již nějakou dobu můžete v horní části encyklopedie sledovat prosbu jednoho ze zakladatelů, internetového podnikatele a programátora Jimmyho Walese. Ten vyzývá všechny návštěvníky a uživatele nejen k dalšímu rozšiřování Wikipedie...
5 věcí na internetu, které ovlivňují náš život

5 věcí na internetu, které ovlivňují náš život

O tom, že je náš život již pevně připoután ke světu virtuálnímu se nemusíme skoro ani bavit. Už podle magazínu Social Times internet využívá 1,73 obyvatel planety Země a Češi jsou zastoupeni mezi 418.029.796 uživateli z Evropy. Dnes si povíme o těch nejdůležitějších a nejznámějších věcech...
Nahoru