Všichni časem přijdeme na to, že za nefunkčnost internetového připojení nemůže konkrétní router. Když se ho pokusíte vyměnit, nakonec zjistíte, že tomu novému vypadává signál taky. Občas se to prostě stává, internet se zpomalí a je po parádě. Obvykle pomůže pěkně dojít k routeru a restartovat ho. Jenže kdo tam má pořád chodit?
Také v Česku se objevují vánoční dekorace v takovém rozsahu, jak je známe z amerických filmů. Osvícené stromečky, střecha domu, svítící sobi v zahradě. Nejen že to všechno žere docela dost elektřiny, ale může to dokonce zpomalovat váš domácí WiFi signál.
Největším problémem mnohých dospívajících ale i dospělých, kteří nemají mobilní internet, je zjistit, zda se v jejich okolí nachází WiFi připojení. Obvykle prostě zapnete WiFi, kouknete, jaké sítě jsou k dispozici a jste zklamaní, když zjistíte, že jsou všechny zabezpečené. Dokážete si ale představit, jak by to bylo jednoduché, kdybyste WiFi slyšeli?
Věřte tomu nebo ne, ale fyzikové matematicky vypočítali, kam doma umístit router, aby to bylo nejlepší. Jestli ovšem očekáváte šokující odhalení, jste úplně vedle.
Díky chytrým telefonům se poněkud změnily sociální interakce. Když spolu jdou lidé třeba na pivo, situace je dost často trochu odlišná, než bývávala před deseti lety. Místo vzájemné komunikace jsou jejich pohledy celou dobou přilepené k chytrým zařízením. Jsou zde ale některé způsoby, jak to změnit.
Kdo nemá rád ten pocit, když někde objeví Wi-Fi signál? Přestože bezdrátové připojení k internetu používáme velmi často, jen málo z nás opravdu ví, jak vlastně funguje.
Vytvoření vlastní Wi-Fi sítě a bezdrátové připojení všech vašich zařízení k internetu je na první pohled sice velmi jednoduché, ale ve skutečnosti se nejedné o zcela triviální činnost. Jak si tedy vytvořit domácí síť? Co všechno budete k bezdrátovému připojení potřebovat a na co si dát pozor? To vše a ještě něco navíc se dozvíte v našem dnešním článku.