Tim Cook na letošní události WWDC 2016 prozradil, že daroval celkem 350 stipendií mladým developerům. O jednom vítězi se generální ředitel společnosti Apple zmínil konkrétně, a to o 9leté dívce jménem Anvitha Vijay z Austrálie. Ze strany společnosti se jedná o skvělý marketingový tah, přičemž odkazuje, že programování iOS aplikací je skutečně jednoduché. A 9letá dívka, která možná programuje lépe než většina dospělých, je živým důkazem.
Barbie je známá jako velká kariéristka, ale v nové knize to vypadá trochu jinak. Knížka má být o tom, že i holky mohou být programátorky. Nicméně v knize pak Barbie vysvětluje, že holky k programování vlastně potřebují kluky, kteří by jim pomáhali.
Polsko se zapojí do soutěže PayPal Battle Hack, ve které vývojáři z celého světa soupeří o hlavní cenu 100 000 dolarů. 25. června 2014 – Po loňském úspěchu opět začíná soutěž PayPal Battle…
Vývojář Einar Oberg se takhle jednou nudil, a tak si řekl, proč nepředělat celý Street View? Zřejmě je milovníkem Indiana Jones, protože pokud otevřete jeho vylepšenou verzi Steet View, uvidíte všude džungli. Dokážete si představit, jak vypadá třeba takový džungle styl Staroměstského náměstí?
Česká Republika, Praha – 23. ledna 2014 – Lipa Learning s.r.o., oceněná společnost zabývající se vývojem zábavných vzdělávacích aplikací pro děti, bude hostit a sponzorovat významnou událost a diskuzní platformu…
V dnešní době často ani nevíte, co si pod daným vznešeným titulem představit za pracovní pozici. A nejinak je tomu i v oblasti IT. I tam se totiž často objevují odborné pozice se specifickým názvem – třeba specialista na cloudové služby. LinkedIn teď dal dohromady desítku takových podobných titulů, které ještě před pěti lety téměř neexistovaly.
Kdo z vás by si troufl předělat otřesný web Betabrand? Tato firma totiž vymyslela velice originální způsob, jak najít talentovaného developera. Vlastní domovskou stránku vytvořila tak odporně, že se snad nějaký skvělý vývojář, který by jim pomohl, najde.
Steve Klabnik je sofwarový vývojář. Stejně jako většina lidí žije v neustálém stavu změny. Navrhuje hodně softwarů. Jeho GitHub profil udává, že přispěl 2880 věcmi do různých projektů v posledních 365 dnech. Jeho nejdelší série byla 126 dní řadě. Čte spoustu filozofických knih. Většinou ty francouzské autory, nad nimiž se vám vždycky obrací oči. Má rád cestování. V jeho pase už mu moc volných stránek nezbývá. Trpělivě očekává pád kapitalismu a přeje si, aby jej nějak mohl urychlit.
Romain Guy je vývojář softwaru a také fotograf, který pracuje na Google. V uplynulých šesti letech pomáhal se všemi verzemi operačního systému Android. Podporoval také komunitu vývojářů prostřednictvím rozhovorů, článků a dalšími možnými způsoby. Nedávno změnil tým a pracuje na novém zajímavém projektu. V minulém životě, na který věří, byl prý technickým novinářem pro francouzské časopisy a knihy. Překládal a živil se také jako vysokoškolský pedagog. Jeho největším koníčkem je fotografování. Občas si nechá svou práci i patentovat a má na ni licenci. Příkladem může být kampaň na Nexus 5.
Tušili jste, že Google má také spoustu nástrojů, které nejsou tolik známé? Pokud jste si mysleli, že všechno od Googlu je natolik populární, že to zná jednoduše každý, jste na omylu. Existuje spousta dalších Google vychytávek, které nejsou tolik oblíbené, ale přesto by si zasloužily naši pozornost.
Pokud toužíte po působivém webdesignu, chce to něco víc než jen naplácat vizuálně atraktivní obrázky na jednu stránku. A k tomu, abyste působivé elementy oživili a dali jim nějakou formu, potřebujete značné množství HTML kódu.
Pokud jste programátor hledající práci, zapomeňte na životopis. Hackermeter.com přináší revoluci. Ohodnotí vaše znalosti na základě vyřešení několika programátorských úloh od základních až po ty náročnější a podle toho sestavuje databázi programátorů hledajících zaměstnání.
Občas pracujete na nějakém projektu, jehož vývoj se ale znenadání zasekne nebo se v něm objeví nějaká chyba. No vlastně obvykle to nebývá až tolik znenadání, všechno má svůj důvod. Možná důvod, možná jsou to jen výmluvy. Jste dobří na vymýšlení těch nejlepších výmluv? Pokud ne, je tu pro vás snadné řešení. Vypůjčte si nějakou dobrou výmluvu vývojáře.
Vývojářské centrum je po více než týdenní přestávce konečně dostupné. Hlavní Developer Center pro iOS, Mac a Safari je zpět, ale Apple teprve postupně obnovuje služby. Některé části webu jako jsou fóra nebo technická podpora stále nejsou funkční.
Jste vývojář a váš tým pracuje na projektu, o kterém se všeobecně ví, že nemá šanci uspět. Uzávěrka se blíží, projekt stále nefunguje a management je totálně neschopný. Co v takové chvíli dělat?
Představte si, že jste ve fázi, kdy jste dokončili vývoj své vysněné aplikace, vypustili ji na trh a netrpělivě čekáte na miliony jejího stažení, které vás poženou ke slávě. Ale i přes propagaci na Facebooku a nějaké pozitivní recenze se možná neodstanete dále než za 50 stažení denně.
Mike Tempest, designér, vývojář a fotograf, se rozhodl podělit se o některé důležité myšlenky, které mu sdělilo mnoho lidí, když i on v oblasti vývoje a designu začínal. Možná nejsou všechny úplně správné, ale aspoň některé z nich vám mohou dát malou radu, jak přistupovat k určité situaci, na kterou v průběhu několika let každý začínající vývojář nebo designér narazí.
Jako obvykle přišel na WWDC na pódium generální ředitel společnosti Apple Tim Cook a nabídl přehled o stavu společnosti, podnikání a další pozoruhodné statistiky. Tato čísla týkající se produktů, které Apple obvykle zveřejňuje během roku v samostatných tiskových zprávách a oznámeních, jsou vždy zajímavá, protože poskytují ucelený přehled o prodeji, instalacích jejich softwaru a podobných zajímavých a důležitých věcech.
I ti nejzkušenější vývojáři mohou někdy přemýšlet o časech, kdy pracovali v týmu s dalšími dokonalými programátory. Přesto mohla být kvalita kódu k ničemu. Tady je návod, jak se to může stát, a co dělat, aby se minimalizovala šance, že se to stane právě vám.
Firmy ze Silicon Valley jsou vnímány jako významné firmy. Stejně tak lidé, kteří v nich pracují. V tamní oblasti je vysoká koncentrace moderních technologických výstřelků, rodí se tam mnoho z převratných IT nápadů a přál by si tam pracovat kdejaký zapálený ajťák. A přesto tohle je jen tvář, kterou Silicon Valley nastavuje světu. Pod povrchem se stejně jako v každé jiné společnosti skrývá odvrácená strana.