Štítek: Výuka jazyků

INZERCE: Jazykové kurzy hledejte jednoduše a rychle online

Ruku na srdce, jak jste na tom s jazyky? Prázdniny jsou v plném proudu, ale je zároveň ideální čas myslet na to, co bude s novým školním rokem od září. Jazykové školy přibírají stále nové studenty a doplňují místa ve svých kurzech. Poradíme vám, jak se zorientovat v jejich široké nabídce.

Zajímavý web #72: Jazyková hra otestuje vaše uši na znalost cizích jazyků

Zajímavý web #72: Jazyková hra otestuje vaše uši na znalost cizích jazyků

Život není dost dlouhý na to, abychom se mohli naučit všechny světové jazyky. Dokonce bychom se rozhodně nezvládli naučit ani polovinu z nich. Ale když se nemůžeme naučit jimi hovořit, můžeme se naučit je aspoň rozpoznávat. A v tom vás vytrénuje hra Great Language Game.
Video: Proč lidé nesnáší němčinu

Video: Proč lidé nesnáší němčinu

Možná si to ještě sami pamatujete, nebo pokud patříte mezi ty mladší ročníky, jistě jste už také aspoň slyšeli ten příběh, jak se po převratu spálily všechny učebnice ruštiny a rapidně rychle se začala učit němčina. Dnes už to sice není tak rapidní postup, ale zájem o němčinu neustále klesá. A čím to je? Ne, není to jen tím, že je to jazyk, kterým mluvil jeden z nejhorších světových tyranů. On totiž sám ten jazyk je tak nějak tyranský. Jen si to poslechněte.
Duolingo: Duální způsob výuky jazyků, který vás určitě zaujme

Duolingo: Duální způsob výuky jazyků, který vás určitě zaujme

Kolik jazyků znáš, tolikrát jsi úspěšnějším internetovým surfařem. Výuka cizího jazyka je obtížná a zdlouhavá, proto se vynalézce Captcha symbolů a jejich otravného opisování pustil do zajímavého experimentu. Je třeba se učit hrou a zároveň pomáhat s překládáním stránek.
Nahoru