Štítek: Výroba energie

Domy se otáčí za sluncem, produkují 5x více energie, než spotřebují

Všichni známe slunečnice, které se otáčí za sluncem. Pár z nás možná někdy slyšelo o solárních panelech, které se takhle točí. Ale že by se za naší nejbližší hvězdou otáčely celé domy? V Portugalsku to tak funguje.

Solární displeje: Konec problémů s nabíjením?

Solární displeje: Konec problémů s nabíjením?

Před pár týdny se objevily zprávy o tom, že TCL communication, sedmý největší světový výrobce telefonů, utratil 2,1 milionů eur (cca 54 milionů Kč) za testování nové technologie neznámého startupu SunPartner. Pokud by integrace této technologie fungovala, mohlo by to pro nás znamenat, že se již nikdy nebudeme muset starat o to, zda s sebou máme nabíječku.
Telefon se nabíjí močí

Telefon se nabíjí močí

Vědci v Bristolu vyvinuli způsob, jak dobíjet mobilní telefony pomocí moči. Dr. Ioannis Ieropoulos z bristolské robotické laboratoře prohlašoval, že jako první na světě vymysleli plné využití energie z konečného odpadu člověka.
Nabíjení bez elektřiny

Nabíjení bez elektřiny

Švédská firma myFC vyrobila kompaktní nabíječku nazývanou PowerTrekk. Ocení ji především ti z vás, kteří tráví dlouhý čas bez přístupu k elektrickým zásuvkám. Nabíječka totiž potřebuje k provozu pouze vodu.
Taneční parket vyrábí energii z tance

Taneční parket vyrábí energii z tance

Přemýšleli jste někdy, kolik energie vydá jeden vášnivý tanečník při noci propařené v klubu? A kolik energie vydají všichni tanečníci v nacpaném klubu? Všude na světě zatím vědci přemýšlí o nových obnovitelných zdrojích energie. Nizozemská společnost spojila obě tyto otázky dohromady a představila zajímavý vynález.
Nahoru