Štítek: víno

Nový způsob podnikání: vinaři dávají zrát víno do moře

Na přehlceném trhnu, který poskytuje nejrůznější služby, je mnohem těžší prorazit s novinkou, která tu ještě není. Se skvělým nápadem přišli v Chorvatsku a ve Francii. Obě země jsou proslulé pěstěním vína a na to podnikatelé vsadili. Rozhodli se, že místo vinného sklípku, dají víno zrát na dno moře.

21letý mladík vymyslel kondom na víno

Otevřeli jste si včera v noci láhev dobrého vína, ale zůstala ještě z poloviny plná? Velké množství kyslíku chuť vína zabíjí. Ale naštěstí existuje šikovný gadget, který zachová drahocennou chuť. Stačí rozbalit speciální kondom, navléknout ho přes hrdlo otevřené láhve a víno si zachová svou ojedinělou chuť a vůni.

OBRAZEM: Podívejte se na fotografie, co udělají s lidmi 3 skleničky vína

O alkoholu je známo, že dělá lidi veselejšími. A právě toho se ujal i brazilský fotograf Marcos Alberti, který se pokusil zachytit lidi, jak vypadají po 1, 2 a 3 skleničkách vína. Na posledních fotografiích tak můžete vidět, jak se po vypití 3 skleniček cítí lidé mnohem šťastnější. Je smutné, že k tomu, aby byli lidi šťastní je potřeba alkohol.

INZERCE: Čas pořídit si domácí vinotéku

Už se vám víno nevejde do lednice? Musíte volit, zda budete chladit raději láhev vína nebo krabici mléka? Tak to je na čase pořídit si domácí vinotéku. Neměla by chybět v domě nikoho, kdo se vínem zabývá a chce si archivní ročníky dlouhodobě uchovávat.

OBRAZEM: 20 důvodů, proč pít víno

I když to tak nevypadá, včera byl letní slunovrat a oficiálně nám začalo léto. Pár následujících týdnů mají být teploty prý ještě podprůměrné a nad 30°C rozhodně nestoupnou. Nenechte si tím ale léto zkazit a zkuste si sami navodit pohodovou letní atmosféru. Třeba nějakým dobrým drinkem nebo letním posezením na zahradě u skleničky dobrého vína.

Čajovínka: Drobné radosti pro chuťové buňky

Nemáte chuť si osladit život? Dát si bonbón? Nebo chcete sladkou pozornost pro někoho blízkého? Dárek, poděkování? Že by bonboniéra? Najde se spousta důvodů pro nějaké malé dárky ve formě sladkosti. A příležitostí je opravdu spousta. Vždyť sladké drobnosti provází dokonce i Vánoce nebo nadcházející Velikonoce. Jen stěží se obejdou Velikonoce bez čokoládových figurek zajíčků, čokoládová jsou i vajíčka. A takový vánoční stromeček s ozdobami z čokolády si oblíbily snad všechny děti.

Nahoru