Americký startup nazvaný Orion Span potřebuje od sponzorů získat miliardy dolarů. Proč? Má v plánu postavit vesmírný hotel, který by měl být v provozu už za 4 roky. Jedna noc v hotelu Aurora Station přijde na 792 tisíc dolarů.

Americký startup nazvaný Orion Span potřebuje od sponzorů získat miliardy dolarů. Proč? Má v plánu postavit vesmírný hotel, který by měl být v provozu už za 4 roky. Jedna noc v hotelu Aurora Station přijde na 792 tisíc dolarů.
Ve vesmíru platí jiná pravidla, než u nás na Zemi. Severní Korea hrozí světu dispozicemi jaderných raket, následky jejich použití by byly apokalyptické. Nicméně američtí vědci plánují vyslat do vesmíru také jaderné zbraně. Proč? K Zemi se blíží asteroid, který by mohl Zemi zničit. Vědci to nechtějí ponechat náhodě a nasadí proti němu hned tu nejsilnější zbraň.
Stephen W. Hawking, fyzik Cambridgské univerzity a vědecký autor, který se ve svých myšlenkých toulal vesmírem “z pohodlí” invalidního vozíku, zkoumal povahu gravitace, původ vesmíru anebo černé díry, a který se stal symbolem lidského odhodlání a hluboké zvědavosti, dnes v noci zemřel. Ve věku 76 let.
Ptal se celý internet po úspěšném startu Falconu Heavy. Odpověď dorazila až o několik hodin později, kdy Elon Musk na tiskové konferenci prozradil, že centrální stupeň spadl do moře. Dnes, díky novému videu, SpaceX ukázalo, jak to vypadalo z pohledu plošiny.
Tohle bude pro lidstvo ještě velký den (anebo velké selhání).
Jeff Bezos si připsal další úspěch. Zakladatel Amazonu a společnosti Blue Origin se ve čtvrtek (14. prosince) na svém twitterovém účtu pochlubil videem úspěšného letu rakety New Shepard, která vynesla…
Smělé vize toho, že v blízké budoucnosti budeme zcela běžně létat do kosmu, se objevují čím dál častěji. Žádná z nich sice zatím nestala realitou, přesto se jednotlivé společnosti předhánějí ve svých „realistických“ odhadech. Nejnověji slibuje výlety do vesmíru v brzké době soukromá společnost Blue Origin.
O Elonu Muskovi jste již určitě slyšeli. Ano, je to „ten s tou Teslou“. V médiích je s oblibou označován jako vizionář, tahle přezdívka ale vůbec není nadhodnocená. Rodák z Jihoafrické republiky je opakovaně řazen mezi nejvlivnější osobnosti dnešní doby a jeho slova je třeba brát vážně. I když mnohdy znějí dost neuvěřitelně.
Datum 5. září 1977 se do historie zapsalo jako den, kdy byla do vesmíru vypuštěna americká vesmírná sonda Voyager 1. Ve stejný den, ale o čtyřicet let později, tedy tohle úterý, byl vypuštěn další Voyager, tentokrát už ale nejde o skutečnou sondu, nýbrž o novou arkádu z dílny herní sociální sítě Gamee. Ta se nechala slavnou sondou inspirovat a ku příležitosti jejího výročí vytvořila ve spolupráci s americkou vesmírnou organizací NASA zábavnou, ale zároveň také vzdělávací minihru.
Fast-foodová společnost KFC pošle jeden ze svých výrobků do vesmíru, přesněji se bude jednat o kuřecí burger Zwinger. Jejich proklatě dobré kuře se tak vznese do kosmických prostor, až na kraj stratosféry.
Ondřej Lakomý patří k lidem, kteří dávají přednost duchovnímu životu před tím materiálním. Vždy to tak ale nebylo. Dříve se s chutí napil alkoholu, jedl nezdravá jídla a toužil po Mustangu.
Francouzští vědci studují mikrogravitaci. Nicméně ke svým studiím potřebují 24 dobrovolníků, kteří jsou ochotni plnit veškeré tělesné funkce v posteli po dobu 60 dnů.
Už nemusíte být astronautem, abyste se dostali do vesmíru. Společnost SpaceX oznámila, že koncem příštího roku poletí dvě soukromé osoby na Měsíc. Dva nejmenovaní vesmírní turisté by se měli vydat na misi na palubě kosmické lodi Dragon 2.
Máme výbornou zprávu pro všechny, které zajímá vesmír, rádi by se stali astronauty a podíleli se na výzkumu naší galaxie. NASA totiž oznámila, že dá materiály ke všem svým výzkumům na nový internetový portál.
NASA kdysi financovala projekt BeeHex – 3D tiskárnu, která tiskne pizzu. Podle původní plánů měla tahle tiskárna létat s astronauty na mise a vařit jim, ale nakonec se stala atrakcí pro turisty.
Třináctiletá školačka z Izraele – Roni Oron – se snaží pomoci lidstvu přežít ve vesmíru. Vynalezla systém produkující kyslík právě ve vesmíru. Systém dostal název BioSat. A když se lidstvo vydá na meziplanetární let, o úspěchu či neúspěchu mise rozhodne právě kyslík.
Napadlo vás někdy, jak by bylo fajn ve vesmíru cestovat výtahem? Bylo by mnohem jednodušší tam posílat nejen lidi ale i věci. Ale jde to vůbec? Na to odpoví tohle pár dní staré video, které má hezké české titulky.
Říkáte si, že satelit za 1 000 dolarů je nesmysl? Mýlíte se. Ovšem pokud teda nemáte na mysli velké družice a satelity pro NASA. Ceny těchto družic a satelitů se pohybují…
Národnímu úřadu pro letectví a kosmonautiku se podařilo prostřednictvím dalekohledu Kepler zaznamenat poprvé v historii tlakovou vlnu z explodující hvězdy. Záběry odhalují tlakovou vlnu, která se stala v rané fázi supernovy, masivní hvězdy, která je vzdálená přibližně 1,2 miliardy let a zhruba 500krát větší než Slunce.
Po necelém roce stráveném na Mezinárodní vesmírné stanice (ISS) se vrátili americký astronaut Scott Kelly a jeho ruský kolega Michail Kornijenko zpátky na Zemi. Hlavním cílem této mise bylo získat…