Štítek: Ventilátor

Má teprve 17 let a už vymyslel způsob, který zabrání šíření bakterií v letadlech

Možná si myslíte, že letadla nezpůsobují ten nejhorší problém naší civilizace, ale opak může být pravdou. Prasečí chřipka, SARS nebo Ebola jsou nemoci, které se v minulosti šířili po celém světě především prostřednictví letadla a zabili tak tisíce nevinných lidí. A právě tomuto chce zabránit mladý Raymond Wang pomocí malého ventilátorového zařízení, které by měl každý pasažér v bezprostřední blízkosti.

Jak si vyrobit doma ekologické vodní chlazení?

Jak si vyrobit doma ekologické vodní chlazení?

Také vás doma v létě ubíjí to ohromné vedro a žádný větrák zrovna není po ruce? Pak si zkuste poradit trochu svépomocí. Postačí vám k tomu plastový kýbl, malý větrák, trocha ledu, pár plastových trubek a led. A samozřejmě malý solární panel, který bude váš nový vynález pohánět. Návod na sestavení najdete v následujícím videu.

Jak zjistit, zda se váš počítač přehřívá, a co s tím dělat

Počítače jsou záměrně navrhovány tak, aby se přehřívaly co nejméně. Teplo je totiž jejich velkým nepřítelem. Když se počítač moc přehřeje, je nestabilní a může se klidně sám od sebe vypnout. A vy přijdete o veškerou rozdělanou práci. Poškodit se ale může i hardware.

Hardwarové čištění vašeho počítače

Hardwarové čištění vašeho počítače

Ty vole, otevřel jsem počítač a zůstal jsem s otevřenou hubou. To bylo horší než když jsem musel u prarodičů uklízet na půdě.
Nahoru