Štítek: Věda a Technika

Adip Gupta: Zakladatel a generální ředitel společnosti Function Space

Adip Gupta je veleúspěšný zakladatel a generální ředitel sociální sítě Function Space zaměřené na výzkum a vědu. Dříve pracoval jako vedoucí interaktivní designér jazyka Python určeného pro programování. Gupta původně vystudoval inženýrství zaměřené na oblast těžby ropy, nicméně jeho celoživotními zájmy se staly věda, programování a projektování. To vše nakonec vedlo k založení úspěšné sociální sítě Function Space. Jakou výpočetní techniku tento úspěšný podnikatel využívá?

Vědci pracují na vývoji baterie s extrémním výkonem

Vědci pracují na vývoji baterie s extrémním výkonem

Několikaleté bádání vědeckého týmu z Illinois začíná přinášet své plody. Vědci se nechali slyšet, že pracují na vývoji extravýkonné mikrobaterie, která by měla být schopná při zachování rozměrů současných akumulátorů dodat několikanásobně víc energie a navíc se nabíjet asi tisíckrát rychleji.
Vědci vypěstovali bio-ledvinu

Vědci vypěstovali bio-ledvinu

Americkému vědeckému týmu se podařil průlom, když v neděli představili ledvinu, vypěstovanou v laboratorních podmínkách. Umělá ledvina po transplantaci kryse začíná filtrovat krev a tvořit moč. Výsledek věděcké práce znamená obrovský krok vpřed ve snaze pomoci lidem, kteří prodělali selhání ledvin.
Nahoru