Štítek: Válka

Budoucnost války: Ovládnou bitevní vřavu robotická zvířata, ruský “terminátor” F.E.D.O.R a unikatní vznášedlo koncernu Kalašnikov?

Prostředí sci-fi se stává běžnou realitou. Pojďme se spolu podívat ne do budoucnosti, ale na současné novinky: vznášedlo firmy Kalashnikov, robotická zvířata, robo-pomocníky a nejnovějšího ruského “terminátora” FEDOR. Jak je…

Radan Sprongl: Mosul vypadá jako kdysi Stalingrad, nedá se tam moc žít

Ve svých 45 letech se vydal sám na bitevní pole. Do Mosulu. Do vřavy, kde spolu bojují zbytky sil ISIS a Irácké vládní jednotky. Aby zdokumentoval, jak vypadá obyčejný život lidí ve válce se vším všudy.

Zajímavý web #126: Jak dlouho na území Izraele nebyla seslána žádná raketa?

Aktuálně jste možná někde četli, že příměří mezi Izraelem a Palestinou skončilo, když na území Izraele dopadlo několik raket vypálených z pásma Gazy. Ale vlastně se nejedná o nic převratného, vždyť rakety do Izraele míří každou chvíli. Jen od roku 2001 jich tam dopadlo téměř 16 000.

Jak se změnily ulice od druhé světové války…

Někoho se události druhé světové poměrně dotkli a poznamenali ho na celý život. Věřím, že to není nic příjemného. Jedním konkrétním případem mohu uvést ruského fotografa, který vytvořil sérii snímku, která ve zkratce porovnává děsivou minulost a současnost.

Video: Jak může dětský život změnit válka

Zabíjení v Sýrii začalo v roce 2011, konflikt tento měsíc oslaví již tři roky trvání. Tedy oslaví s nadhledem, protože ve skutečnosti samozřejmě není vůbec co slavit. Humanitární organizace se s celou situací už těžko vyrovnávají, nenachází již moc dárců. A tak se nová organizace Save the Children snaží lidem připomenout, že násilí v Sýrii je skutečně reálné.

15 obrázků, které vám dokáží, že Kyjev už je válečnou zónou

Na ulicích leží mrtvoly a mezi nimi běhají rozbouření těžkooděnci a vojenské jednotky bojující s po zuby ozbrojenými vzbouřenci. Vše se vymyká kontrole. V Kyjevě je vše celé na opak. Toto místo se už dá prohlásit za válečnou zónu.

Praha válčí na Twitteru

První pražská válka je tu. Hrozí právní kroky. Žádají o smazání neoficiálního profilu. Zvěřinec. Jedná se o kontraproduktivní útočící @PrahaEU (689 sledujících) na neoficiální @PrahaMesto (1 127 sledujících). Ten se moc pravidel Twitteru nebojí, takže jedinou podstatou vytažení zbraní je, že neoficiální Praha používá oficiální logo hlavního města Prahy, čímž porušuje zákon.

11 snímků: Fotoreportér, který zemřel v akci

Osmnáctiletý fotoreportér Molhem Barakat byl zabit 20. prosince loňského roku. Ztráta takového mladého života je trochu vyrovnávána tím, že aspoň zemřel během toho, co ho bavilo – během fotografování.

Počítačová skříň ve stylu třetí světové války

Japonský designér Hiroto Ikeuchi strávil celý loňský rok vytvářením originální počítačové skříně. Kdo ví, do čeho se pustí letos.

19 nezapomenutelných fotografií z útoku na Pearl Harbor

Sedmý prosinec 1941 začal pro americké vojáky sloužící na Havaji v přístavu Pearl Harbor jako ideální nedělní ráno. Pak se to ovšem změnilo. Díky tomu si dnes připomínáme 72. výročí od útoku na Pearl Harbor. Pojďme se tedy při této příležitosti podívat na fotografie, které nám připomenou tehdejší událost.

Došly náboje = válka přileb

Došly náboje

Ví někdo, co to je za film?

Trhavina po americku

Trhavina po americku

Trhavina po americku

Severní Korea vyhlásila válku i na sociálních sítích

Severokorejský režim využívá pro své agresivní propagandu vůči USA a svému jižnímu sousedovi zejména internet. Zejména portál YouTube hraje stále důležitější úlohu a videa na oficiálním kontě pod názvem "uriminzokkiri" si prohlédlo už téměř osm milionů lidí.
Nahoru