Dnes vyšlo 15 článků

Štítek: útok

Útočníci získali přístup k 500 milionům účtů na Yahoo

Kybernetičtí zločinci napadli v roce 2014 populární síť Yahoo a získali přístup k několika milionům uživatelských účtů. Nicméně doposud nebylo zřejmé, o jaké množství účtů se přesně jedná. Až nyní společnost oficiálně prohlásila, že jde až o 500 milionů uživatelských účtů. A navíc ještě dodává, že se podle ní pravděpodobně jednalo o státem sponzorovaný útok.

Teenager ze Srí Lanky zaútočil na web prezidenta. Chtěl odložit zkoušky

Srílanská policie zatkla 17letého mladíka, který napadl oficiální webové stránky prezidenta Maithripala Sirisena. Teenager zanechal na jeho internetových stránkách žádost o odložení školských zkoušek a varování, že by měl mít lepší zabezpečení.

Hackeři mohou ovládat váš telefon přes Siri nebo Google Now

A je to tady zase. Výzkumníci našli způsob, jak by mohli hackeři proniknout do vašich telefonů přes Siri nebo Google Now. Ale žádný stres! Zatím to testují pouze v laboratořích, žádný útok hackera tímto způsobem se dosud neobjevil.

Zbraní se nebojíme!

Černoušci se zbraní nebojí

Tohle mělo být přepadení!

Černošský domino efekt

Domino efekt

Druhý úder byl asi přímo K.O.

Smrtící králíček z Monty Python

Nedráždi králíčka nebo vykrvácíš

Památný souboj z filmu Monthy Python

Takový obyčejný útok v americkém fotbalu

Takový obyčejný útok v americkém fotbalu

Cat Defence – kočkoobrana vašeho batohu (tzv. Cat in Bag)

Cat Defence – kočkoobrana vašeho batohu (tzv. Cat in Bag)

DDoS (Distributed Denial of Service)

DDoS útok provádí velké množství počítačů, které se ve stejný okamžik začnou připojovat na konkrétní server. Takový napadený server většinou nezvládne náhlou vlnu připojení a zkolabuje. DDoS je zkratka anglického Distributed Denial of Service (česky to znamená odmítnutí služby).
Nahoru