Sdílet fotku bez filtru či jiných úprav – vážně? Editovat fotografie je v současné době samozřejmostí, která nezabere déle než 2 minuty (pro člověka se základní znalostí digitálního světa).
Jedna z prvních dovedností, kterou se učí dost často i děti ve škole, je oříznout z obrázku pozadí. Spousta lidí tuhle činnost nenávidí. Je to docela časově náročné, protože možnost laso obvykle nefunguje moc spolehlivě. A kdo nemá dostatečnou trpělivost, je úplně ztracený.
Tilt-shift je jeden z fantastických fotografických efektů, díky kterému se náhodný pozorovatel fotografie může domnívat, že jde o miniaturu. Tento efekt jednoduše vytvoří falešnou miniaturní scénu.
Něco na té fotce, kterou jste včera pořídili, zkrátka není v pořádku. Může to být příliš červený nos a uši, pupínek na bradě nebo neposedný pramen vlasů – zkrátka jakýkoliv detail, který ale dokonale zkazí výsledný dojem.
Absolventi vysokých škol se právě připravují na vstup do skutečného života. Jakými digitálními dovednostmi by (bez ohledu na obor) v dnešním technologickém světě měli oplývat?
V posledních měsících je internet zásobován slušným počtem programů pro všechny operační systémy, především jde ale o Windows. Protože jsou katalogy programů doslova plné alternativního software, rozhodli se někteří programátoři nasadit jiný pohled na vývoj.
Online webové aplikace jsou tu proto, aby nám spolehlivě nahradily klasický software s nutnou instalací a ušetřily tak velké množství času. Většinou jsou navíc bezplatné, a tak si je může vyzkoušet naprosto každý uživatel počítače bez ohledu na to, jaký má operační systém či hardwarovou výbavu.
S obrázky v počítači se setkáváme téměř každý den a potřebujeme s nimi umět pracovat. Aplikace pro práci s obrázky distribuované přímo s OS Windows jsou většinou značně omezené, ale existuje i řada dalších bezplatných i komerčních programů.
Doba používání neupravených fotografií přímo z fotoaparátu je dávno pryč a o kvalitě výsledku často rozhoduje spíše finální úprava fotografií v počítači. Existuje nepřeberné množství programů, ale pro seriózní práci se jich mnoho nehodí.
Při obchodování na internetu jednoznačně prodává fotografie. Zákazník zboží nevidí a nemůže si ho osahat, takže na kvalitě focení kriticky závisí jeho rozhodnutí. Zejména u dražších produktů nebude většina zákazníků riskovat.
Doposud byl Twitter postaven jen na sdílení textu. Mnoho uživatelů však chtělo sdílet i fotografie a tak hledalo na internetu různé služby, kam by svoje fotografie mohli nahrát a následně na ně ve svých tweetech linkovat. Nově už to tak složitě dělat nemusí. Twitter umožnil nahrávání obrázků a to velice jednoduše skrze pole pro psaní nových zpráv.