Dnes vyšlo 15 článků

Štítek: Ubuntu

Přichází první mobil s Ubuntu

Pokud si v dnešní době chcete koupit nový mobil, váš výběr je jasný – iOS, Android, možná Windows Phone a v úvahu třeba přijde i BlackBerry. Soukromá firma Canonical, která se podílí hlavně na vývoji linuxové distribuce Ubuntu, chce ale zaplnit díru na trhu a přinést ještě něco nového. Domnívají se, že ohromí trh smartphony s operačním systémem Ubuntu, a po letech zvěstí ho konečně představují. Nový smartphone ale trh rozhodně neohromí.

Nejoblíbenější distribucí Linuxu mezi koncovými uživateli je…

Nejoblíbenější distribucí Linuxu mezi koncovými uživateli je…

Dejte si chvíli pauzu a popřemýšlejte o koncových uživatelích Linuxu. A teď můžete hádat, která distribuce je u nich nejoblíbenější. Pokud patříte mezi uživatele Linuxu, jistě budete hádat Ubuntu, Mint, Debian nebo Fedora. To jste ale úplně vedle.
Ubuntu se už předvádí i na tabletech. Zatím vypadá moc pěkně

Ubuntu se už předvádí i na tabletech. Zatím vypadá moc pěkně

Ubuntu se před nedávnem ukazovalo na smartphonech a teď se vytahuje kde jinde, než na tabletech. Rozhodně musíme uznat, že "předváděcí" video (pravděpobobně s Nexusem 10) vypadá moc pěkně. Nejvíce postřehnete ovládání všemi okraji obrazovky, přičemž každý okraj má svou funkci. Dalšími charakteristickými funkcemi nového Ubuntu je perfektní multitasking a velmi snadná navigace. No, a kam tím vším Ubuntu míří? Přece k platformě, která bude prakticky stejná na každém zařízení - na televizi, počítači, notebooku, tabletu i smartphonu.
Mobilní Ubuntu skutečně dorazí, už 21. února

Mobilní Ubuntu skutečně dorazí, už 21. února

Vývojářská verze mobilního operačního systému Ubuntu Phone skutečně, jak CEO Canonical slíbil, přijde. A to dokonce již 21. února. Jak již bylo oficiálně potvrzeno, možnost "přechodu" na mobilní Ubuntu mají majitelé Galaxy Nexusu. Potěšeni však budou nečekaně i majitelé Nexusu 4, tedy nejnovějšího Nexusu. Zřejmě kromě samotného operačního systému zpřístupní Canonical i zdrojový kód a veškeré pomůcky potřebné k flashnutí tohoto OS do mobilních telefonů.
Co to je Linux a jakou distribuci nebo software si pořídit

Co to je Linux a jakou distribuci nebo software si pořídit

Linuxoví uživatelé nedají na svůj systém dopustit. Považují Linux za mnohem stabilnější než Windows, bezpečnější, výkonnější, s větším množstvím aplikací a vzdálenou správou. Neopomenutelnou výhodou je také nízká nebo žádná cena a absence virů. K dobré činnosti potřebuje Linux celou řadu programů, které většinou sám obsahuje.
Nahoru