Dnes vyšlo 15 článků

Štítek: Trest

Touha po iPhonu donutila mladíka prodat svou vlastní dceru! Údajně netušil, že prodej dětí je nelegální

Devatenáctiletý mladík se rozhodl prodat svou osmnáctidenní dceru bez vědomí matky, aby získal peníze na vysněný iPhone a motocykl. Na internetu našel inzerát, ve kterém zájemce poptával dítě pro svou sestru. A jelikož si mladý otec chtěl splnit svůj sen, neváhal a na inzerát odpověděl. Pro jablíčkový chytrý telefon udělají lidé skutečně cokoliv. Prodávají ledviny, panenství, darují sperma, rozprodávají majetek či pronajímají přítelkyně. Vrcholným činem je prodej vlastního potomka.

Neobvyklý trest pro piráta. Jeho video musí mít 200 tisíc zhlédnutí, jinak zaplatí 6 milionů

S tříletou podmínkou odešel od litoměřického soudu Jakub F., který internetové populaci umožňoval nelegální kopírování programů, her a filmů. Počítačové společnosti požadovaly odškodné ve výši téměř 6 milionů korun. Nicméně, nakonec je trest trochu jiný. Firmy s Jakubem natočily video a nyní musí třicetiletý muž získat alespoň 200 tisíc zhlédnutí, jinak bude muset odškodné zaplatit v plné výši.

Za svobodu projevu za mříže, íránská kreslířka půjde na téměř 13 let do vězení

Atena Farghadaniová, umělkyně z Íránu, která se nebojí dát najevo svůj názor. Zcela otevřeně a na rovinu kritizovala tamní režim, čímž si vysloužila trest. Když si podala ruku se svým právníkem, přilila tak vodu do ohně. Soud jí odsoudil k trestu necelých třinácti let ve vězení.

Nahoru