Štítek: Tesla Model X

tesla-radar

Autopilot Tesly umí předpovědět nehodu

Video nehody na dálnici v Nizozemsku jen potvrdilo předchozí spekulace. Automobil Tesla Model X varoval řidiče před kolizí aut těsně před ním, ještě než k ní došlo.

Tesla-model-S-august-announcement-889x417

Tesla představuje nejrychlejší akcelerující auto na světě

Výrobce elektromobilů Tesla Motors včera 23. srpna 2016 odhalil novou výkonnou baterii pro svůj Model X a Model S. Inovativní baterie by mohla prodloužit dojezdovou trasu Modelu S na 315 mil (506 kilometrů). A tím by se Model S stal prvním elektromobilem, který by pokořil hranici 300 mil.

gxxd4kbslj8cawgz2kcx

Tesla vyrábí elektrický minibus postavený na Modelu X

V poslední době je Elon Musk zaneprázdněný, protože se snaží přijít na to, jak přimět svět využívat obnovitelné zdroje energie a jak vybudovat udržitelnou dopravu. Elon Musk chce se svými plány reagovat na změny klimatu. Nicméně pro splnění svých cílů bude muset společnost Tesla vybudovat elektrickou městskou dopravu, a proto se nyní zaměřuje na výrobu plně autonomního elektrického minibusu postaveného na Modelu X.

tesla model x 60d

Tesla uvádí na trh levnější verzi Modelu X za 74 tisíc dolarů

Automobilka Tesla Motors rozšířila portfolio vozidel o novou verzi elektrického SUV, která se zároveň vyznačuje nižší pořizovací cenou. Tesla Model X 60D bude k dostání už za 74 tisíc dolarů, zatímco Model X 75D stojí 83 tisíc dolarů.

2-yi8xz1w-e1465220529341

Tesla Model X havaroval. Majitel svalil vinu na autopilota

V posledních měsících je velice skloňovaným tématem autonomní technologie významné společnosti Tesla, kterou má pod svými křídly Elon Musk. Právě propracovaný a stále se zlepšující autopilot představuje konkurenční výhodu automobilky zaměřující se na výrobu elektromobilů. A rozhodně bez povšimnutí nezůstala nedávná událost, kdy údajně za nehodou Modelu X stojí autopilot. Podle slov majitele se elektromobil sám rozjel a narazil do vedlejší budovy.

Nahoru