Dnes vyšlo 15 článků

Štítek: Superpočítač

Nejrychlejší superpočítač pochází z Číny. A nemá americké čipy

Čína má nejrychlejší superpočítač na světě, který byl sestavený výhradně z čínské čipové technologie. Tím se potvrzuje pouze skutečnost, že technologické pokroky v čínských vodách jsou obrovské. A země přestává spoléhat na americké čipy.

Jak dlouho trvá superpočítači simulovat 1 sekundu mozkové aktivity?

Jak dlouho trvá superpočítači simulovat 1 sekundu mozkové aktivity?

Během výzkumu chtěli vědci simulovat jednu sekundu skutečné mozkové činnosti. Použili k tomu čtvrtý nejrychlejší superpočítač na světě. Výsledky jsou jednoznačně překvapivé, nikdo z nás by si nedovedl tipovat, ale vidíme, že máme v oblasti výpočetního výkonu ještě co zlepšovat.
Muž vynalezl nový jazyk, aby mohl z grafických čipů vyrobit superpočítače

Muž vynalezl nový jazyk, aby mohl z grafických čipů vyrobit superpočítače

Zkratka GPU označuje grafický procesor, tyto malé čipy ale mohou být využity pro mnohem rozmanitější úkoly, než je jen grafika. Google využívá GPU k tvorbě modelů lidského mozku a Salesforce na ně spoléhá jako na klíčové zařízení, přes které probíhá analýza dat na Twitteru.
Fotogalerie: 10 nejrychlejších superpočítačů na světě

Fotogalerie: 10 nejrychlejších superpočítačů na světě

Čínský superpočítač Tianhe-2 byl včera prohlášen za nejrychlejší počítač na světě. Jeho výkon dosahuje neuvěřitelných 33,86 petaflop. Úspěch Tianhe-2 byl ohlášen předem a včera se stal oficiálním u příležitosti vydání nového seznamu 500 nejrychlejších superpočítačů na světě.

Tisková zpráva: Ostrava má jeden z nejvýkonnějších superpočítačů

Do Ostravy dnes dorazil kontejner s prvním, „menším“ ze dvou klastrů (částí) superpočítače, který bude provozovat Národní superpočítačové centrum IT4Innovations. Kontejner obsahuje superpočítač o výkonu srovnatelném s 3.900 běžnými notebooky. Byl umístěn na speciálně připraveném venkovním prostranství, v porubském areálu Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava (VŠB-TUO).
Nahoru