Štítek: Street Art

Romantický street art od polské umělkyně NeSpoon je k nalezení po celém světě

Polská umělkyně NeSpoon, která pochází z Varšavy, se rozhodla dát street artu novou podobu – krajku. Dle NeSpoon je krajka estetický kód, který je hluboce obsažen v každé kultuře. Mladá umělkyně se tomuto umění věnuje od roku 2009 a od té doby vnáší svůj osobitý do ulic po celém světě.

OBRAZEM: Pouliční umělec přetváří budovy z celého světa v umělecká díla

Francouzský pouliční umělec Julien Malland, známý také jako Seth Globepainter, přetváří obyčejné budovy po celém světě v umělecká díla. Jeho malby na budovách nejčastěji zobrazují děti a překypují barvami. Spolupracuje s místními umělci, a proto jsou jeho malby často kontextuální. Tento pařížský umělec již vydal dvě knihy o svých cestách a street art. V poslední z nich s názvem „Extramuros“ zachycuje 3 roky cestování a vlastního pouličního umění, které vytvářel v zemích jako jsou Indie, Čína, Mexiko, Indonésie nebo Vietnam.

OBRAZEM: Graffiti umělec se rozhodl otestovat trpělivost místních orgánů pomocí menšího experimentu

Anonymní graffiti umělec se rozhodl otestovat trpělivost městské rady na malém cihlovém domě. Rozhodl se, že každý den na cestě do práce napíše něco na zeď. Celý experiment si poctivě zdokumentoval.

Ze zákulisí sociálních sítí: Sídlo Facebooku v Menlo Parku

Dnes tu máme kanceláře největší sociální sítě – Facebooku. V kancelářích této společnosti je to však trošku netradiční. Na stěnách nejsou obvyklé žvásty o tom, jak je společnost nejlepší, ale jsou tam nejlepší kousky street-artu. Nahlédněte tedy pod pokličku samotného Facebooku…

OBRAZEM: Kresby na chodnících, které si hrajou s perspektivou

Street-art je relativně mladé umění, které se zaměřuje jak již jeho název napovídá (street je anglicky ulice) na ulice a jejich okolí. Už jsme si ukazovali mnoho street-artů, například jak perfektně zapadají do prostředí nebo jak dokážou perfektně zkrášlit skladiště. Nyní je čas na trošku jiné pouliční umění – na to, které se zaměřuje přímo na chodníky.

Umění, které perfektně zapadá do prostředí

Jistě budete s námi souhlasit, že street art patří do výtvarného umění. A oproti ostatním druhům umění vyniká jednou věcí – vždy je závislé na prostředí. A tato galerie je důkazem. Ať už se jedná o malé kresbičky nebo malby přes celé domy, vždy perfektně zapadají do prostředí.

Dřevěné postavy zkrášlují New Jersey

Street artisti mají vážně důležitý úkol. Není to ničení ulic a umisťování nesmyslných postav po ulicích, ale naopak. Zkrášlit je a vykouzlit vám úsměv na tváři. O to se snaží také Joe, který na ulicích umisťuje “kousky jeho života”. Jak vypadají…?

Street-art: Jak ze skladiště udělat umělecké dílo

Grafitti. Prázdné opuštěné skladiště. Elektronická taneční hudba. Když se toto zkombinuje, tak vznikne úchvatné video. To je výsledkem spolupráce australské režisérky Selina Miles, hudebního producenta DJ Butcher , graffity umělce Fintan Magee a dalších.

Banksy prodával na tržišti svoje umělecké díla za zlomek ceny

Banksy prodával na tržišti svoje umělecké díla za zlomek ceny

Bansky je jeden z nejznámějších, ne-li dokonce rovnou nejznámější street artový umělec na světě. Slávu mu kromě jeho děl přinesly i jeho činy. Nyní si Banksy „vystřelil“ z lidí New Yorku, když v neděli díla v hodnotě několika milionů korun prodával za pár tisíc.

Nahoru