Štítek: stockholm

Hyperloop One: Z Helsinek do Stockholmu za méně než 30 minut

Projekt Hyperloop je velice skloňovaným tématem, kolem kterého visí spousta otazníků. Kolik bude stát? Kde bude vybudován? Jak rychle se bude cestovat? Opravdu tak rychle? Kdo bude ten šťastný, aby se projel jako první? Hyperloop One, startup založený v Los Angeles, se snaží realizovat vizi Elona Muska. A nyní přichází s odpověďmi na některé výše uvedené otázky.

OBRAZEM: Úchvatné metro ve Stockholmu – jedno z nejlepších na světě

Metro ve Stockholmu je považováno za jedno z nejlepších na světě. Skládá se z celkem 100 stanic, z nich je 47 v podzemí. Bylo otevřeno již v roce 1950 a některé ze stanic jsou dokonce vytesané ze skály. Metro ve Stockholmu je skutečně nádherné. A proto, navštívíte-li Stockholm, cestu metrem byste rozhodně neměli vynechat!

Vynálezce Bitcoinu má nominaci na Nobelovu cenu, bohužel ho ale nikdo nezná

Už příští rok může ve Stockholmu zaznít věta, o které si mnoho z nás může nechat jen zdát. Bohužel doposud není znám člověk, který vynalezl Bitcoiny. Na internetu najdeme pouze pseudonym, ale pravá identita se doposud nepodařila nikomu ověřit.

Dárcové krve ve Švédsku obdrží SMS pokaždé, když jejich krev zachrání život

Každý dárce krve ve Švédsku (zatím jen ve Stockholmu) obdrží děkovnou SMS v případě, že lékaři použijí jeho krev či někomu jeho krev zachrání život. Cílem je bojovat proti nedostatku zásob…

Nahoru