Dnes vyšlo 15 článků

Štítek: Státní rozpočet

Státní rozpočet České republiky skončil v přebytku téměř 62 miliardy korun

Andrej Babiš (ANO) v úterý 3. ledna 2016 oznámil, že státní rozpočet České republiky skončil v přebytku 61,8 miliardy korun, což má podle ekonomických odborníků na svědomí propad státních investic. Vláda je nyní kritizována za špatný finanční plán.

Vaše daně mají namířeno do…: Výdaje státního rozpočtu na rok 2014

Přijdete z práce, lehnete si a mnohdy vám v hlavě koluje myšlenka, že byste nejraději byli doma a nedělali nic… Přesně takové myšlení má skoro každý z nás, a to především tehdy, když zjistí, jak je jeho plat doslova ohoblován. Zdravotní pojištění se skřípěním zubů zkousneme. Sociální pojištění a daně ale často rozchodit nemůžeme. A to spousta z nás ani neví, kam mají naše daně namířeno. Proč se na to ale nepodívat, když můžeme? Přehledná mapa nám krásně ukazuje, že některé výdaje jsou přinejmenším hodně zajímavé.

Infografika: Kde končí vaše daně?

Infografika: Kde končí vaše daně?

Zajímalo by vás, jaké jsou výdaje ve státním rozpočtu letošního roku? Do kterých odvětví putuje nejvíce peněz? Kolik z vašich daní padne na výzkum? Jaká částka je věnovaná na humanitární pomoc? Kolik stát utratí za platy soudců? Jaká suma padne na údržbu areálu Pražského hradu a zámku Lány? Jaký je státní dluh?
Nahoru