Nebudeme rozebírat, jestli takhle špehujete přítele, bývalého přítele, své děti nebo kohokoliv jiného. Samozřejmě je to trochu proti dobrým mravům, ale co. Když už Facebook tu možnost nabízí, proč ji nevyužít?

Nebudeme rozebírat, jestli takhle špehujete přítele, bývalého přítele, své děti nebo kohokoliv jiného. Samozřejmě je to trochu proti dobrým mravům, ale co. Když už Facebook tu možnost nabízí, proč ji nevyužít?
Celý svět šílí po Pokémonech a izraelští vojáci je mají zakázané. Proč jim nedovolí se taky trochu pobavit?
Většina planety používá Windows, Linux nebo OS X, ale u Severní Koreje nás fakt ani nepřekvapuje, že si vyvinuli vlastní operační systém. Špehují s ním totiž své občany.
V počítačích po celém světě je nainstalovaný trojský kůň Regin, a to tak, že si ho vůbec nevšimnete. Odborníci ze společnosti Symantec ho objevili až nyní.. Vzhledem k povaze viru se Symantec domnívá, že Regin pravděpodobně vyvinul nějaký stát k průmyslové špionáži.
Svoje chytré telefony si střežíme jako oko v hlavě. Není se čemu divit, protože o nás tolik prozrazují. Ale věřte tomu nebo ne, ve Velké Británii se dvanáct vysokoškoláků rozhodlo, že tohle soukromí dobrovolně vystaví světu. Jedná se o takovou malou britskou reality show.
Facebook nedávno představil novou funkci. Rozhodl se nás špehovat ještě více. Ano, ještě pořád to jde více. Jenže už je to opravdu trochu moc, a tak se lidé bouří. Začali proti této nové funkci podepisovat petici.
Policie v Egyptě pracuje na vytvoření systému, který by jí pomáhal sledovat diskuze občanů na sociálních sítích z důvodu ochrany proti terorismu. Děje se to pouze pár dní po prezidentských…
Minulý měsíc unikly informace o tom, že kanadská vláda ročně posílá 2 miliony požadavků na uživatelská data telekomunikačním společnostem. Teď vychází najevo, že také sleduje lidi na Facebooku a Twitteru. Ale ono to vlastně není nic šokujícího. Vždyť nás v poslední době špehuje už kdekdo. A kanadská vláda určitě nebude jediná. Kdo ví, kdo špehuje nás tady v Česku.
Google Glass už jsou s námi docela dlouho. Pravda je taková, že v Česku s nimi nikoho běžně moc nepotkáte, ale jinde ve světě už se to stává. Přesto s těmito chytrými brýlemi ještě spousta lidí není moc seznámena, a tak přetrvávají různé mýty. Některé jsou až téměř absurdní.
Generování náhodných čísel je potřebné snad všude od kryptografie přes videohry až k hazardu. Zřejmě to nevíte, ale existují dvě kategorie náhodných čísel – „pravá“ náhodná čísla a pseudonáhodná čísla. Rozdíl mezi nimi je důležitý pro bezpečnost šifrovacích systémů. Takže pojďme se na to podívat.
Ukazuje se, že v bezpečí před NSA nejste ani v případě, že váš počítač vůbec není připojený k internetu. Jak je to možné? NSA prý využívá rádiové vlny. A protože s dalšími a dalšími takovými odhaleními zachází situace už příliš daleko, Obama se rozhodl zasáhnout. NSA má zřejmě trochu po ptákách.
Představte si, že vám mailem přijdou vaše vlastní nahé fotky. Ano, právě toto se stalo jedné ženě. Byla dost překvapená. Najevo pak vyšlo, že za všechno může její MacBook. Ten totiž bez jejího vědomí po dobu několika měsíců používal webkameru.
Že nás všechny špehují po internetu, to už není žádná novinka. Ale víte, že vás někdo může sledovat i v kuchyni přes varnou konvici? Nebo když si žehlíte své spodní prádlo? Tedy aspoň v Číně to asi umí. Rusko totiž obvinilo Čínu ze špehování přes dovážené varné konvice a žehličky.