Dnes vyšlo 15 článků

Štítek: Soudní spory o patenty

Společnost Apple prohrála soud. Dohromady přijde o 942 miliónů dolarů.

Společnost Apple prohrála prozatím poslední kolo soudního sporu o patent bezpečného zasílání zpráv ve svých aplikacích. Celkem 942 miliónů dolarů – takovou částku bude společnost Apple muset zaplatit! Rozhodl o…

Co vše odhalil Google?

Co vše odhalil Google?

Jelikož byla nedávno zahájena vývojářská Google I/O, asi nikoho nepřekvapí, že se dnešní článek bude točit hlavně kolem Googlu. A také ohledně řady novinek pro vývojáře Android aplikací atd.

Nokia zvítězila nad HTC ve sporu o patenty

Finský výrobce mobilních telefonů Nokia dosáhl na německém soudu vítězství ve sporu o ochranu patentů v oblasti úspor energie, který vedl s tchajwanským konkurentem HTC. Soud v Mannheimu v úterý rozhodl v jedné z celkového počtu 22 žalob, které podala v zemi Nokia na HTC. Finská společnost rozhodnutí soudu přivítala a označila ho za potvrzení kvality svého produktového portfolia.

Apple prohrál další soud o patenty. Bude platit. A hodně

Soud v Delaware (USA) rozhodl, že společnost Apple na produktech iPod a iPhone porušuje patenty MobileMedia. Po téměř dvou letech soud uznal, že minimálně 3 ze 14 patentů využívá Apple nelegálně.
Soudit se o patenty je jejich živobytím, teď ale narazili…

Soudit se o patenty je jejich živobytím, teď ale narazili…

Společnost Rambus nejspíš každý zná. Je vyhlášená hlavně častými patentovými spory v oblasti pamětí. Vlastní totiž několik patentů na mnoho významných technologií a řešení a díky tomu jí mnoho společností platí poplatky. Patří mezi ně například Toshiba, Samsung, Intel, AMD a další.
Nahoru