Štítek: Solární panely

Největší plovoucí pole solárních panelů na světě. Čína opět nezklamala

Čína oznámila, že největší plovoucí fotovoltaická elektrárna na světě, resp. pole solárních panelů na vodě, je konečně dokončena a napojena na místní rozvodnou síť. Jedná se o nejnovější úspěch čínské…

Slováci vymysleli solární kapsli, ve které můžete žít kdekoliv. A nyní je toto mikro obydlí na prodej

V loňském roce byl představen koncept solárního domu Ecocapsule, mobilního mikro obydlí, v němž můžete žít prakticky kdekoliv na světě. A nyní byl koncept tohoto vynálezu, za kterým stojí slovenská společnost, zrealizován a nabídnut na prodej.

Francie jako první na světě otevírá solární silnici

Francouzský ministr životního prostředí Ségolène Royal otevřel jako první na světě solární silnici, přičemž jeden kilometr této silnice je pokrytý 2 880 solárními panely. Vozovka v obci Tourouvre-au-Perche je navržena tak, aby produkovala dostatečné množství energie pro pouliční osvětlení.

Čína buduje obrovskou solární elektrárnu v Černobylu

V Číně se dvě energetické společnosti rozhodly, že vybudují solární elektrárnu v uzavřené zóně v blízkosti černobylského jaderného reaktoru, k jehož výbuchu došlo v roce 1986.

Tesla Model 3 by mohl mít solární střechu

Elon Musk, CEO společnosti Tesla Motors, před několika měsíci představil cenově dostupný Model 3. Plánuje, že tento úžasný elektromobil bude vybaven fotovoltaickou skleněnou technologií používanou u nedávno představeného solárního střešního systému. Elon Musk prozradil, že technologie by měla být použita k vytvoření střechy automobilu, a tak by střecha zvládla roztát led a sníh za kontinuálního získávání energie ze slunce.

Solárně poháněná čistička odsolí 5,6 milionů litrů vody pro Kalifornii

Infrastruktura Kalifornie potřebuje k výrobě pitné vody elektřinu, čímž je významně ochromována samotná krajina. Designéři, jako jsou například The Pipe, ukazují, že poskytování veřejných služeb může být zdravé, estetické a příjemné. Vítězným vynálezem letošního ročníku architektonické soutěže Land Art Generator Initiative se stalo solárně poháněné zařízení, které slouží k elektromagnetickému odsolování vody pro zajištění pitné vody pro město. Odfiltrovaná sůl se používá v termálních lázních.

Solární koberec produkuje energii na počkání

Instalace solárních panelů je mnohem jednodušší než kdykoliv předtím, neboť se objevila inovace jménem Roll-Array. Tým společnosti Renovagen, která se zaměřuje na obnovitelnou energii, navrhl vysoce výkonné solární panely rozprostírající se jako koberec.

Elon Musk vyvíjí střechu vyrobenou pouze ze solárních panelů

Solární střechy jsou zatím neobvyklé, přičemž solární panely bývají přidávány jako dodatečné prvky. Nicméně Elon Musk si se společností SolarCity klade za cíl vybudovat střechu, která bude celá ze solárních panelů a integrovaná se záložní baterií Tesla. Majitelé domů by tak mohli využívat solární energii 24 hodin denně.

V Černobylu by měla být postavena obří solární farma

Ukrajinská vláda oznámila, že plánuje proměnit oblast Černobylu, kde se stala proslulá havárie jaderné elektrárny v roce 1986, na obrovskou solární farmu. Uvnitř zakázané zóny by měly vyrůst solární panely.

První „Tesla město“ se solárními střechami a domácími bateriemi PowerWall se buduje v Austrálii

Vývojáři v Austrálii představili plány týkající se budování prvního „Tesla města“ v malé předměstské obchodní čtvrti Melbourne. Každý dům bude disponovat solární střechou a vestavěnou domácí baterií PowerWall. Projekt byl oceněn jako nejvíce ekologicky udržitelný projekt v Austrálii, a to hned z několika důvodů.

Chile vyrábí tolik sluneční energie, že ji poskytuje zdarma

V uplynulých letech Chile investovala do své solární energetiky tolik finančních prostředků, že země nyní generuje více sluneční energie, než ve skutečnosti potřebuje. Spotové ceny za solární elektřinu klesly na nulu na 113 dní v tomto roku, přičemž se očekává, že dní s bezplatnou solární energií bude více. Využití solární energie zdarma je přínosem především pro obyvatele. Nicméně analytici se obávají, jaký vliv to bude mít na trh, protože investoři a majitelé solárních elektráren mohou přijít o peníze.

Inženýři vytvořili nejúčinnější solární panel

Australští inženýři jsou blíže než kdykoliv předtím teoretickým limitům přeměny slunečního záření na elektrickou energii. Vytvořili fotovoltaické články, které dokážou využít 34,5 % nekoncentrované sluneční energie, což je nový světový rekord.

Domy se otáčí za sluncem, produkují 5x více energie, než spotřebují

Všichni známe slunečnice, které se otáčí za sluncem. Pár z nás možná někdy slyšelo o solárních panelech, které se takhle točí. Ale že by se za naší nejbližší hvězdou otáčely celé domy? V Portugalsku to tak funguje.

Průhledné solární panely promění okno ve zdroj energie

V současné době jsou solární panely jako energetický zdroj velmi skloňovaným tématem. A objevily se další revoluční novinky, tentokrát průhledné panely, které by měly okna v budovách proměnit na zdroj energie. Moderní technologii bude možné aplikovat i na okna, aniž by muselo dojít k jejich výměně.

V Dubaji vyrostly solární palmy, které nahradí nabíječku i WiFi hotspot

Spojené arabské emiráty musí být unikátní napříč všemi oblastmi. Na originalitě neztrácí ani dubajský projekt šestimetrových solárních palem Smart Palm. V současné době se solární systémy jako zdroje obnovitelné energie dostávají do popředí a Dubaj, jakožto revoluční město, si tento trend uvědomuje.

Koruna ze solárních panelů a kmen ze železa. Ekostrom, který nabíjí smartphony

Procházku slovenským městem si můžete zpříjemnit relaxací u unikátního ekostromu, který místo kyslíku produkuje energii. Před obchodním centrem Europa SC v Bánské Bystrici nyní nabijete jak mobilní telefon, tak i sami sebe.

Nahoru