Dnes vyšlo 15 článků

Štítek: solární energie

SolarGaps: Žaluzie, které vyrábí elektřinu

Chcete ušetřit za energie, ale nemůžete si dovolit instalovat solární panely na střechu? Pak je pro vás ideálním řešením nový projekt, který se nedávno objevil na crowdfundingovém webu Indiegogo: žaluzie SolarGaps, které vyrábí energii ze slunečního záření.

Největší plovoucí pole solárních panelů na světě. Čína opět nezklamala

Čína oznámila, že největší plovoucí fotovoltaická elektrárna na světě, resp. pole solárních panelů na vodě, je konečně dokončena a napojena na místní rozvodnou síť. Jedná se o nejnovější úspěch čínské…

Toto je první rodinný automobil poháněný solární energií, který hledá podporu na Kickstarteru

Solar Team Great Britain vytvořil ve Velké Británii první rodinný automobil poháněný solární energií. Dokonce tým zahájil kampaň na crowdfundingovém portálu Kickstarter, aby získal peníze na vybudování solárně poháněného automobilu.

Indie postavila největší solární elektrárnu na světě

Vzhledem ke své vysoké energetické potřebě se Indie snaží více a více využívat obnovitelné zdroje. A právě proto vás asi nepřekvapí, že země postavila největší solární elektrárnu na světě. A co víc, za pouhých 8 měsíců!

Las Vegas instaluje chytrá světla poháněná chůzí

Když se řekne „čistá energie“, pravděpodobně si představíte solární panely a větrné turbíny. Ale co například prostá činnost, jako je chůze? I ta by mohla vytvářet bezemisní elektřinu. Las Vegas je názornou ukázkou, že kinetická energie je skutečným řešením, jak zabránit produkci oxidu uhličitého, které způsobuje globální oteplování. Velkoměsto totiž instaluje inteligentní pouliční světla, která jsou poháněná chůzí.

Toto solární zařízení poskytuje připojení k internetu, čistou energii a pitnou vodu

V současné době jsou obnovitelné zdroje energie v rozvojových zemích velice skloňovaným tématem. A dalším projektem je multifunkční solární přístroj zvaný Watly, který ukládá elektrickou energii, čistí vodu a poskytuje připojení k internetu. Výrobce unikátního zařízení testoval prototypy v Ghaně a plánuje vyrobit propracovanější verzi – Watly 3.0.

Solární koberec produkuje energii na počkání

Instalace solárních panelů je mnohem jednodušší než kdykoliv předtím, neboť se objevila inovace jménem Roll-Array. Tým společnosti Renovagen, která se zaměřuje na obnovitelnou energii, navrhl vysoce výkonné solární panely rozprostírající se jako koberec.

V Nizozemí dobíjí elektromobily solární panely

Elektromobily se pomalu začínají šířit po celém světě, a tak je třeba řešit i otázku nabíjení. V Nizozemí na to jdou po svém a jejich nápad je chvályhodný. Mají v plánu postavit celkem 200 dobíjecích stanic na solární pohon, 51 už jich stojí!

Technologie, která používá písek pro uložení slunečního tepla

Když vám život dává citróny, udělejte limonádu. Když se vám pod ruky dostane suchý zrnitý písek, maximálně ho využijte. Výzkumná skupina v Abú Dhabí se snaží maximálně využít písek v rámci projektu, který používá písek ve Spojených arabských emirátech k ukládání solární energie.

V Černobylu by měla být postavena obří solární farma

Ukrajinská vláda oznámila, že plánuje proměnit oblast Černobylu, kde se stala proslulá havárie jaderné elektrárny v roce 1986, na obrovskou solární farmu. Uvnitř zakázané zóny by měly vyrůst solární panely.

Chile vyrábí tolik sluneční energie, že ji poskytuje zdarma

V uplynulých letech Chile investovala do své solární energetiky tolik finančních prostředků, že země nyní generuje více sluneční energie, než ve skutečnosti potřebuje. Spotové ceny za solární elektřinu klesly na nulu na 113 dní v tomto roku, přičemž se očekává, že dní s bezplatnou solární energií bude více. Využití solární energie zdarma je přínosem především pro obyvatele. Nicméně analytici se obávají, jaký vliv to bude mít na trh, protože investoři a majitelé solárních elektráren mohou přijít o peníze.

Nahoru