V tendru, který vyhlásila společnost Pivovary Staropramen, zvítězila digitální agentura Dark Side. Druhým vítězem se stali žraloci vod sociálních médií Socialsharks.

V tendru, který vyhlásila společnost Pivovary Staropramen, zvítězila digitální agentura Dark Side. Druhým vítězem se stali žraloci vod sociálních médií Socialsharks.
Osmnáctiletá dívka jménem Essena O’Neill se stala celebritou sociálních sítích. Na Instagramu měla více než půl milionu sledujících a její příspěvky jí vydělávaly nemalé peníze. Minulý týden však oznámila, že se světem sociálních sítí končí. Osmnáctiletá Australanka pravidelnými příspěvky nasbírala 580 tisíc sledujících na Instagramu, 200 tisíc odběratelů na YouTube a Tumblr a 60 tisíc na Snapchatu. Nyní jsou její profily neaktivní. Essena smazala své selfie fotky a #fitspo fotky. A sama podotkla: „Sociální média nejsou život. Sociální média jsou zlo.“
Internetová hvězda – Josh Ostrovsky – přichází s vydáním své nové knihy. V internetovém světě je Josh Ostrovsky proslulý zejména pod přezdívkou „Tlustý Žid“ (v angličtině The Fat Jew). Jonathan Wells, redaktor magazínu The Telegraph, instagramového komika vyzpovídal, aneb jak internet z uživatelů dělá divné lidi.
Šéf by měl pro svůj byznys udělat maximum! Skvělým příkladem je italský obchůdek ve středu ruské Moskvy, který chtěl vyjít na svět s reklamou. Bohužel současná situace v Rusku to moc nepovoluje a tak se jim podařilo (celkem pohodlně) systém obejít. Podívejte se, jak…
Každý den sociální sítě používají miliardy lidí. Jsou zde sdíleny obrázky, videa, statusy atd. Těchto možností využívají i teroristické organizace za účelem šíření propagandy a získávání nových rekrutů. Teroristé díky sociálním sítím mohou oslovit širší publikum ve více zemích.
Dětská psychoterapeutka Amy Morin radí, jak co nejlépe zajistit bezpečnost dětí na sociálních sítích. Doporučuje, aby se rodiče snažili o sociálních médiích dozvědět co nejvíce, vyzkoušeli si jejich fungování na vlastní kůži a nastavili pravidla, která jejich děti pomohou co nejlépe ochránit. Je také třeba mít na paměti, že sociální média se stále mění, a je proto třeba být neustále na pozoru.
Volné pokračování rozhovoru s Eliškou Vyhnánkovou alias Annaud. Jak jinak než o Facebooku :-).
Dle infografiky zveřejněné na blogu Fix.com jsou sociální média zdraví škodlivá. Celých 50 % uživatelů sociálních médií si uvědomuje fakt, že časté vysedávání u sociálních sítí jako je Facebook nebo Twitter má negativní vliv na kvalitu jejich života, ale přesto u virtuálního žrouta času prosedí třeba i celý den. Není to zvláštní?
Vzpomínáte si na dny života offline? Na dny, kdy jsme ještě nepoužívali sociální média? Na dny, kdy jsme si šli posedět s přáteli a povídali jsme si s nimi? Dnes místo toho sedíme naproti sobě, každý s chytrým mobilem v ruce a čas trávíme s „přáteli“ místo s přáteli. Vrchol všeho je, když si s přáteli, co sedí naproti nám, píšeme přes Facebook. Nezdá se vám to absurdní?
Všichni víme, že si lidé rádi vymýšlejí a ještě raději si přibarvují skutečnost. Jak jinak by také vznikaly drby? Člověk vezme pravdu, trochu si ji přibarví a pošle ji dál. Nakonec je z toho samozřejmě lež jako věž, protože si ji přibarví každý. Z veškerých informací a informačních kanálů se tak trochu stává bulvár. Jak tedy zjistit, které informace jsou důvěryhodné?
Všichni víme, že na sociálních sítích se věci šíří opravdu rychle. A pokud jde o případy, kdy se něco pokazí, šíří se ještě rychleji. Nepovedené tweety, nesprávné účty, špatné načasování, špatné myšlenky, F-bomba, … Existuje spousta příkladů toho, jak se vám na sociální síti může podařit opravdu #epic_fail.