Dnes vyšlo 15 článků

Štítek: sochy

OBRAZEM: Nejoriginálnější sochy světa

Svou uměleckou sochu má téměř každé město. Umělecká díla na nás vykukují z postranních ulic, zdobí náměstí nebo parky. Některé sochy jsou docela obyčejné a téměř si jich nevšimnete. Jiné jsou ale tak neobyčejné, že si zcela jistě získají vaši pozornost a budete se na ně schopni dívat opravdu dlouho. Pojďme se podívat na nejlepší z nich.

OBRAZEM: I sochy dělají selfie

Selfie fotky jsou fenoménem dnešní doby. Tyto fotky vznikají téměř při každé příležitosti, klidně i třeba po mistrovství světa ve fotbale. Dokonce už existují i speciální sety na selfie focení. A nyní selfie řady rozšiřuje další originální nápad – selfie fotky soch.

OBRAZEM: 25 nejoriginálnějších soch na světě

Když se řekne umění, tak mnoho lidi automaticky napadne i muzeum. Ale umění nemusí být jenom „zavřené“ v nějaké budově, může být i venku na volném prostranství. Ideálním příkladem jsou například tyto sochy, které možná nejsou největší, ale rozhodně jsou nejoriginálnější.

Papír jako základní složkou 3D soch

Papír má miliony využití. Jedním z nich je dokonce základní složka, která dá vytvořit vážně zajímavým a originálním 3D sochám. Ano, i toto se dá dělat z papíru. Respektive, i toto dělá z papíru kanadský umělec Calvin Nicholls.

Umění ze šrotu

Umění ze šrotu

Recyklace se v naší společnosti stává čím dál diskutovanějším pojmem. Recyklujeme papír, plasty, kovy… Existují ovšem lidé, kteří celý proces recyklace povýšili na něco víc – lidé, kteří z nepotřebného šrotu vytváří umění. Představme si blíže dva takové umělce a jeden projekt.
Nahoru