Americká telekomunikační firma Sprint před pár dny v Miami nainstalovala dobrou sochu. Na první pohled vám bude připadat jako smajlík, na druhý ale zpozorujete něco podivného. Jedná se o reklamní kampaň, která varuje, že během řízení se nemá SMSkovat.
Psaní textových zpráv během řízení automobilu je skutečně nebezpečné. A co obyčejná chůze? Člověk, který si hraje při chůzi s mobilním telefonem, snadno omylem narazí do jiného člověka. V horším případě zakopne a spadne. V americkém státě New Jersey se lidé domnívají, že podobné incidenty mohou být skutečně nebezpečné, a proto Pamela Lampitt navrhla nový zákon. Podle novely by člověk neměl používat chytrý telefon během chůze, přičemž porušením se může dostat do vězení až na 15 dní.
Na Mirror.com se objevil článek, který vypadá, že se vztahuje k blížícímu se Halloweenu. Nese totiž název „Rodina, která posílá smsky na mobil pohřbený s jejich babičkou, dostává odpovědi ze záhrobí“. Fajn. Ale mohou babičky opravdu psát z hrobu? Samozřejmě že ne. Tak se na to pojďme podívat.
Jistě víte, že psaní SMS zpráv během řízení je neskutečně nebezpečné a v mnohých státech dokonce ilegální. Zřejmě si ale říkáte, že policie přece nemůže trestat něco, co nevidí, že? Jenže to se mýlíte. Pokud se opravdu domníváte, že cestou do práce klidně můžete napsat kamarádovi, že byste zašli na oběd, připravte se na pěknou odměnu v podobě pokuty. Přichází totiž unikátní snímací zařízení.
My už to víme. Díky jednomu beznadějně zamilovanému Francouzi, který se prostě neudržel a své bývalé napsal smsku nebo zavolal 21 807 krát. Neuvěřitelné, že? To ho opravdu nezastavila aspoň troška inteligence?
Co myslíte, že se stane, když si za volantem prohlížíte, co je nového na Facebooku? Jasně, je to evidentní. Za volantem se nemá ani telefonovat, natož prohlížet si sociální sítě. Dnešní mladí lidé to ovšem vidí jinak. A pak to dopadá přesně takhle, jako v případě dvacetileté Abby Sletten.
Po zhlédnutí tohoto videa se váš pohled na věc rozhodně změní. Budete šokováni stejně jako diváci, kteří se v Hongkongu vydali do kina. Volkswagen na ně totiž vymyslel takovou lest. Pustil jim výstražné video. A zapojil je do děje. Jejich vyděšené reakce si můžete prohlédnout.
Při genocidě ve Rwandě to byly rádiové stanice. V Myanmaru to během posledních dvou let byl Facebook. Ve Středoafrické republice teď došlo i na SMS zprávy. Tamní obyvatelé prý pomocí SMSek podněcují násilí. A tak jim je radši zakázali.
Majitel restaurace v arabském městečku nedaleko Jeruzaléma chce zachránit kulinářskou kulturu. Proto ve své restauraci nabízí ojedinělou věc: Když si vypnete svůj mobilní telefon, získáte 50% slevu.
Vzhledem k tomu, že textové zprávy se staly standardem ve všech telefonech a v poslední době se rozmohla revoluce, kdy můžeme v dlani držet celý svět Internetu, strávíme hodně našeho času zíráním na tu malou obrazovku telefonu. Často jí věnujeme větší pozornost než tvářím našich milovaných. V současné době používáme telefony méně k hovorům, zato posíláme více textových zpráv a jsme častěji online. Jak hluboce jsou tedy telefony zakořeněny do našich konverzačních návyků? Opravdu zabijí naši schopnost si s někým normálně popovídat?
Že je psaní SMS za volantem nebezpečné, to všichni tak nějak víme. Kdo se tím ale skutečně řídí? V Americe ale tohle pravidlo získává nepříjemnou pachuť. Zjistilo se totiž, že psaní SMS během řízení již má na svědomí více obětí než alkohol. Kdy se tento nepěkný trend přehoupne i k nám?