Digitální stopy po zemřelých lidech jsou docela problém. Facebook chápe, že je potřeba to řešit, a tak svým uživatelům dává šanci se na tuto situaci připravit. Přestože jste ještě mladí, neměli byste to podcenit.

Digitální stopy po zemřelých lidech jsou docela problém. Facebook chápe, že je potřeba to řešit, a tak svým uživatelům dává šanci se na tuto situaci připravit. Přestože jste ještě mladí, neměli byste to podcenit.
V Rusku a středoasijských státech, jako jsou Kazachstán a Kyrgyzstán, se šíří nový děsivý trend. Jedná se o sebevražednou hru s názvem Plejtvák obrovský.
Jsme teprve na začátku nového roku a sociálními sítěmi už hýbe další trend. Tentokrát challenge postihla Jižní Afriku, ale možná je jen otázkou času, kdy pronikne i k nám.
Španělský startup přišel s novým způsobem, jak pěstovat rostliny z popela zesnulých a zůstat ,,spojený“ ze všemi pozůstalými. Ano, přesně toto je idea, na které je založený startup s názvem Bios Incube. Tento projekt byl spuštěn na začátku měsíce a už stihl vybrat takovou částku, aby splnil požadovaný cíl.
Společnost HUMAI provedla průzkum, na jehož základě zjistila propojení mezi lidskou interakcí a umělou inteligencí. Lidský mozek může být zmrazený a uchovaný bez poškození, aby se v budoucnosti mohl zakomponovat do robotické kostry. Cílem projektu zvaného „Atom a Eva“ je uchovat lidské vědomí a zmírnit strach ze smrti.
V roce 2015 zabila americká policie 986 lidí. Letos už je zaznamenáno 53 úmrtí. A tak jeden vývojář vytvořil aplikaci, která vám pošle oznámení pokaždé, když se číslo zvýší.
Před pár dny nás zasáhla špatná zpráva a to ta, že ve svých 69 letech zemřel na rakovinu jater britský legendární hudebník David Bowie. Mnoho z nás tomuto ale stále nechce uvěřit a tak na internetu koluje petice, která má říct Bohovi, že David Bowie není mrtvý. Tato petice získala už 9731 podpisů.
Pamatujete ještě na legendární postavu českého internetu? Na kluka, co byl jako doma na každém diskuzním fóru a vyznal se především v plavajících ženách? My ano. Když zemřel, titulky hlásaly, že český internet už nikdy nebude jako dřív. A opravdu není. Michalovy hlášky nám chybí.
Vytáhnete telefon, spustíte fotoaparát, přepnete jej na přední kameru, dáte ruku před sebe a začnete fotit selfie fotky. Mladá generace a jedinci ze starší generace tuto situaci perfektně zná. Nicméně takové jednoduché kroky se některým staly osudné. Studie, která zkoumala úmrtí a jejich důvody, odhalila velice zajímavý fakt. Při focení selfie fotek během jednoho roku zemřelo více lidí než při útoku žraloků.
Postavit projekt na lidské smrtelnosti? Zdá se vám to šílené? Možná je to trochu ujeté, ale přece jenom nebyl by to první pokus. V zahraničí se uchytil projekt Everplan, startup umožňující vám naplánovat, co vše se musí udělat v případě, že umřete – včetně závěti. A připomene to pak všem lidem, které si vyberete. A to je jen jeden z mnoha projektů. Dalším z nich je Životpoživotě, se kterým přišel Tomáš Studeník. Projekt, který vás může konečně učinit nesmrtelným – tedy alespoň v tom digitálním světě.
Vymysleli je v roce 1999 ve Švédsku, za velkou louží jsou běžné už deset let a před dvěma lety se mluvilo o tom, že se nový trend dostává také do Evropy. U nás se ale objevil až před týdnem. Má ho spisovatel a novinář Karel Havlíček Borovský, jehož hrob se nachází na pražských Olšanských hřbitovech.
Ve filipínské vesničce Salawag nedávno vydali usnesení, které zakazuje hrát Defence of the Ancients (Dotu). Zákaz se sice vztahuje jen na počítačové obchody, ale vsaďte se, že kdyby měli pravomoc přikazovat vám, co můžete a nemůžete hrát doma, zakázali by Dotu všude. Prý se kvůli ní totiž vraždí.
Pokud jste se v několika posledních dnech podívali na Facebook, bezpochyby jste si museli všimnout příspěvků „Year in Review“. Sociální síť je generuje automaticky, chce vám nabídnout přehled uplynulého roku.
Bylo by fajn vědět, kolik času vám ještě zbývá? Těžko říct. Každopádně tu možnost již máte. Tedy aspoň pokud jste majiteli iPhonu. Nová aplikace totiž kombinuje SDK HealthKit z iOS 8 a vaše osobní údaje a z toho odhaduje, kolik času života vám zbývá.
Že by za smrt mohlo selfie? Ano, je poněkud absurdní obviňovat fotku ze zavinění smrti. Nicméně posedlost selfie fotkami často sahá až za hranice šílenství. A tak se občas při focení selfie stane nějaká šílenost.
Na Mirror.com se objevil článek, který vypadá, že se vztahuje k blížícímu se Halloweenu. Nese totiž název „Rodina, která posílá smsky na mobil pohřbený s jejich babičkou, dostává odpovědi ze záhrobí“. Fajn. Ale mohou babičky opravdu psát z hrobu? Samozřejmě že ne. Tak se na to pojďme podívat.
Pokud sledujete aktuální dění, jistě jste si všimli, že se to v poslední době až moc hemží špatnými zprávami. Od dvanáctiletého dítě za volantem, které přejelo malého chlapečka, až k úterní strašné události na střední škole ve Žďáře nad Sázavou.
Všichni víme, že ebola se šíří. Chvilku byly obavy na místě i v České republice, protože se tu objevil jeden údajný případ. Později se naštěstí ukázalo, že to byl planý poplach. Ale aspoň nám to připomnělo, že je to reálná hrozba i pro nás. Ebola nás může zničit.
Co myslíte, že se stane, když si za volantem prohlížíte, co je nového na Facebooku? Jasně, je to evidentní. Za volantem se nemá ani telefonovat, natož prohlížet si sociální sítě. Dnešní mladí lidé to ovšem vidí jinak. A pak to dopadá přesně takhle, jako v případě dvacetileté Abby Sletten.
Instagram utropěl velkou ztrátu. Umřela totiž instagramová celebrita Betty Jo Simpsnová, kterou proslavil její humor. Byla to žena, která byla smířená se svým osudem a snažila se života užívat dokud to šlo. Avšak před nedávnem (ve věku 80 let) zemřela na následky rakoviny plic.