Dnes vyšlo 15 článků

Štítek: Sledování

Špehují nás chytré telefony? Odhalení ukazuje, jak technologie využívají naše konverzace k cílení reklam

Nedávno se v amerických médiích objevila zpráva, která otřásla již tak citlivou debatou o ochraně soukromí v digitální éře. Došlo k úniku obchodní nabídky společnosti Cox Media Group (CMG), která…

V IKEA můžete zaplatit svým časem!

Přemýšleli jste o tom někdy? Co jsou to peníze? Možná byste řekli, že peníze jsou bankovky, které vláda určitého státu přijímá jako zákonné platidlo. Zamyslete se hlouběji. Mohou značky motivovat…

Zajištění pořádku v Číně: přejdete-li na červenou obdržíte SMS s výměrou pokuty

Čína – světová velmoc, která stále živí komunismus a podporuje sledování občanů. Sledování je zajištěno kamerovým systémem. Identifikací obličejů osob, které páchají byť i mírné přestupky, chtějí Číňané docílit disciplinovanosti svých občanů a udržení bezpečnosti v zemi.

Jak zakázat Twitteru sledovat, jaké aplikace instalujete?

Twitter se zase o něco lépe zabydlel ve vašich smartphonech. Pokud si stáhnete jeho aplikaci, společnost začne sledovat všechny ostatní aplikace, které si stáhnete. Prý je to proto, aby vám mohli lépe přizpůsobit cílenou reklamu a příspěvky.

Tajný federální soud v USA: NSA dál shromažďuje vaše telefonní data

Již po třicáte šesté za pouhých 7 let tajný federální soud uvedl, že americká Národní bezpečnostní agentura může pokračovat ve sběru telefonních metadat, včetně doby trvání a lokalizace konkrétního hovoru. Uvedl to ředitel Národní zpravodajské služby. Dříve tajné informace tak byly odtajněny ve veřejném zájmu.

Sledovací zařízení v žehličkách

Nové technologie špehování: Žehlička a varná konvice

Že nás všechny špehují po internetu, to už není žádná novinka. Ale víte, že vás někdo může sledovat i v kuchyni přes varnou konvici? Nebo když si žehlíte své spodní prádlo? Tedy aspoň v Číně to asi umí. Rusko totiž obvinilo Čínu ze špehování přes dovážené varné konvice a žehličky.

Jak vás Facebook sleduje, i když na něm nemáte profil

Jistě jste taky již někde četli, že si máte dávat dobrý pozor na to, co o sobě na Facebooku řeknete. Všechno totiž zůstává uloženo v obrovských databázích. Nachází se tam o vás takové informace, na které si dost možná už ani sami nepamatujete. Vězte ale, že je tu ještě něco šokujícího. V obrovských databázích Facebooku se nachází zmínky i o těch, kdo na něm vůbec nemají profil. Facebook prozradil, jak to dělá.

Budoucnost reklamy: Platba za pohled

Budoucnost reklamy: Platba za pohled

Tak to vypadá, že se reklama v následujících 20 letech změní o mnoho více, než tomu bylo v posledních 100 letech. Google si nechal zaregistrovat patent, který nastiňuje, jak by mohly být inzerentům účtovány poplatky za zobrazení reklamy při nošení Google Glass. Google tento proces nazývá „pay-per-gaze“ tedy platba za pohled.
Každý smartphone má svou originální digitální stopu

Každý smartphone má svou originální digitální stopu

Tým německých inženýrů objevil digitální stopu, kterou zanechává každý smartphone na světě. Každá tato stopa je unikátní, takže se dá vystopovat. To by mohlo být alternativním způsobem ke zjištění, kde se nalézá daný smartphone, pokud by selhalo sledování telefonního signálu.
Dejte si pozor na to, co googlíte

Dejte si pozor na to, co googlíte

O tom, že jsou veškeré vaše kroky na Internetu pečlivě sledovány, se v poslední době mluví více než často. Teď se ukázal další důkaz toho, že to tak skutečně je. Žena se svým manželem si jen neškodně potřebovali něco vyhledat na Googlu. Tohle vyhledávání z nich ale udělalo teroristy, takže musela zasáhnout policie.
Myslíte, že máte na Internetu nějaké soukromí? Seznamte se s programem XKeyscore

Myslíte, že máte na Internetu nějaké soukromí? Seznamte se s programem XKeyscore

V posledních dnech prosákly další nepěkné podrobnosti o praktikách americké Národní bezpečnostní agentury NSA. Vyšlo najevo, že NSA vlastní XKeyscore, nástroj, který dokáže sledovat prakticky vše, co na Internetu děláte.
Microsoft se prý „agresivně vymezí“ vůči pokusům NSA využít Kinect pro šmírování našich obýváků

Microsoft se prý „agresivně vymezí“ vůči pokusům NSA využít Kinect pro šmírování našich obýváků

Microsoft odpověděl na četné obavy, že by jeho Kinect mohl být využit americkou Národní bezpečnostní agenturou (NSA) ke sledování lidí v jejich obývacích pokojích prohlášením, že by se vůči těmto pokusům NSA v rámci jejího projektu PRISM „agresivně vymezil“.
Microsoft umožnil přístup NSA do Skype, SkyDrive a Outlooku

Microsoft umožnil přístup NSA do Skype, SkyDrive a Outlooku

Microsoft spolupracoval s americkou bezpečnostní agenturou (NSA) na získání a dešifrování zpráv, odhalil dokument, zveřejněný v The Guardian. Společnost pomohla agentuře překonat zašifrování zprávy a dostat se tak k e-mailům, chatům a cloudovému úložišti.
Pirátská strana vyzvala vládu České republiky, aby udělila azyl Edwardu Snowdenovi

Pirátská strana vyzvala vládu České republiky, aby udělila azyl Edwardu Snowdenovi

Pirátská strana ČR vyzvala dopisem ministerstvo vnitra, aby se zasadilo o poskytnutí azylu mezinárodně stíhanému Edwardu Snowdenovi, muži, který vyzradil průběh masivních odposlechů americké Národní bezpečnostní agentury (NSA) v rámci projektu PRISM.
Dnes probíhají masové protesty proti špehování na Internetu: Přidává se i WordPress nebo Mozilla

Dnes probíhají masové protesty proti špehování na Internetu: Přidává se i WordPress nebo Mozilla

Některá největší jména internetového světa podpořila chystané masové protesty proti tajnému sledování a sběru osobních dat. Tuto aktivitu vyvolal skandál se sledováním lidí, které má na svědomí americká Národní bezpečnostní agentura (NSA).
Za aféru kolem NSA může Skype!

Za aféru kolem NSA může Skype!

Aféra kolem NSA stále pokračuje, tentokrát se přesunula do Redmondu k Microsoftu a jeho Skypu. Podle zprávy, kterou zveřejnily The New York Times s odvoláním na lidi, kteří si z pochopitelných důvodů nepřáli být jmenováni, Skype vyvinul vlastní monitorovací systém uživatelů. Microsoft v tom však údajně prsty nemá, vývoj monitorování probíhal v roce 2011 – ještě když Skype Microsoftu nepatřil.
Nahoru