Dnes vyšlo 1 článků

Štítek: Škola programování

monitor-1307227_1280

Miliardář investoval 100 milionů dolarů do školy programování, která je zdarma

Podnikatel a miliardář Xavier Niel zakládá v Silicon Valley Radikální francouzskou technologickou školu za 100 milionů dolarů. V následujících pěti letech plánuje vychovat 10 tisíc studentů. Škola, která bude poskytovat vzdělání zcela zdarma, bude zaměřená na výuku programování a podnikatelského myšlení. A nese název „42“, což odkazuje na knihu Stopařův průvodce galaxií, kde číslo 42 je odpovědí pro „život, vesmír a všechno“.

4696338852_b95f5224cc_z

5 webů, kde se zdarma naučíte programovat

Bývaly doby, kdy progrogramování bylo opravdu neobvyklou schopností. Dnes již toto není pravda. Webovou stránku už si může v dnešní době vytvořit sám téměř každý (i když v redakčním systému a bez programování). Chceme-li ale mít více možností, co se úprav webů týče, bez základů kódování se neobejdeme. Uvádíme proto několik webů, díky kterým tuto schopnost můžete získat zdarma.

yablko

Roman Hraška a.k.a. Yablko: Webrebel je online kurz, ktorý ťa naučí HTML, CSS a jQuery

Roman je povoláním developer, což byste na první pohled asi podle jeho zevnějšku nepoznali. Pod přezdívkou Yablko byste možná hledali asi spíše nějakého cvalíka, než člověka, který vypadá jako čert. A právě čert Yablko se rozhodl, že se stane tváří nového a svým způsobem revolučního projektu Webrebel.cz, který k nám dorazil až z dalekého Slovenska :-). A právě o těchto dvou věcech si budeme dnes povídat. O Yablku. A o Webrebel.

Nahoru