Dnes vyšlo 15 článků

Štítek: Simulace

Elon Musk věří, že jsme jen postavičky ve hře vyspělejší civilizace

Vzhledem k tomu, jak se Elon Musk činí ve vymýšlení nových technologií, je to skoro neuvěřitelné, ale je to tak. Skutečně prohlásil, že jsme všichni stejně jen figurky v něčí hře.

Vyzkoušejte si na této stránce čtení s dyslexií

Všichni víme, co to dyslexie je. Nikdo z nás, kteří ji nemají, si však nedokáže představit, jak to vlastně vypadá, když se vám před očima míhají písmenka. Pokud chcete dyslektikům lépe porozumět, doporučujeme vyzkoušet stránku se simulací.

Pětice šílených periferií, o kterých jste (ne)věděli

Všechno je jednou poprvé. To platí i ve videoherním průmyslu. V průběhu několika minulých let jsme se setkali s celou řadou zařízení, z nichž některé se uchytily a my je…

Zajímavý web #110: Jaké to je se utopit? Tenhle simulátor vás emočně dostane

Jste připraveni zahrát si neobvyklou hru? Je děsivá, je nemožné ji vyhrát a není to žádná legrace. Takové hry většinou nebývají. Pokud se jí ale i přesto chcete postavit, pojďte do toho. Jen jedna poznámka: Jestliže máte strach z topení nebo otevřeného prostoru oceánu, nepouštějte se do toho. Je to totiž simulátor utopení.

The Sims 4: první videa

The Sims 4: první videa

V nedávné novince jsme se dozvěděli, že Will Wright a jeho tým připravuje již čtvrtý díl oblíbené série The Sims. Podělili jsme se s vámi o několik prvních screenshotů a ve stručnosti představili nový systém emocí, který je v rámci celé série asi nejžhavější novinkou - společně s novým editorem postav a domu.
The Sims 4: Ještě reálnější!

The Sims 4: Ještě reálnější!

Nedávno na internet proniklo několik obrázku z připravovaných The Sims 4. V dnešním článku se o ně podělíme s vámi - našimi čtenáři. Už na první pohled lze konstatovat, že simulace života v The Sims 4 bude zase o něco reálnější.

Částicová simulace vyrenderovaná v Cycles

Máme zde pro vás takovou malou zajímavost. Uživatel s přezdívkou HAL9000 se rozhodl, že vytvoří částicovou simulaci, která se bude skládat z neuvěřitelného 1 000 000 částic. Doba, která byla zapotřebí pro vyrenderováni tak náročné animace se podle uživatele odhaduje někde kolem 30 hodin. Simulace byla vyrenderována na grafické kartě GTX 660 Ti.

GRID 2

GRID 2

Taky si myslíte, že série Need For Speed je již vyčerpaná? Pak vás možná zaujme nedávný závodní kousek s názvem GRID 2. Hra pochází z dílny Codemasters a ve své podstatě staví na prvním dílu. Přesto funguje trochu jinak, především, co se jízdního modelu týče. To je také důvodem, proč pro někoho zůstává na pomyslném trůně díl první. My se domníváme, že GRID 2 se povedl hodně, a pokud si rádi zajezdíte a nevadí vám trochu té výzvy, pravdepodobně s námi budete souhlasit. Více čtěte v naší recenzi...
Úžasné: Nvidia představila dokonalou simulaci vody

Úžasné: Nvidia představila dokonalou simulaci vody

Kvalita vizuální stránky her se neustále zdokonaluje, černou ovcí je ovšem stále animace vody. Ta je dosud dělána poměrně jednoduše a výsledný efekt není zrovna dechberoucí. Na tento problém se zaměřila společnost Nvidia, která již léta vyvíjí technologii pro uvěřitelnou simulaci vody.
Kabát místo přítelkyně?

Kabát místo přítelkyně?

Japonsko je známé stovkami tisíc osamělých mladých mužů, neschopných najít si přítelkyni. Právě v této zemi extrémů se zrodil další, pro Evropana poněkud kuriózní vynález – kabát, který by měl dokázat nahradit láskyplné dívčí objetí.
Nahoru