Dnes vyšlo 15 článků

Štítek: Silnice

Další revoluce v dopravě? Silnice, které se samy opraví

Vědci z univerzity Deflt University vyvinuli asfalt napuštěný ocelí, který se při zahřívání sám zbaví výtluků a trhlin, což by ušetřilo miliardy korun za opravy silnic. Speciální technologie funguje tak, že se přidají ocelová vlákna do bitumenu, vazebného činidla, jehož nejčastější formy jsou asfalt a dehet.

Velká Británie testuje silnici, která dobíjí elektrická auta za jízdy

Elektrická auta jsou úžasná, ve světě se mluví dokonce o elektrických autobusech. Problémem ovšem stále zůstává dobíjení elektřiny. Trvá to dlouho, a zatímco benziny jsou všude, dobíjecí stanice pro elektrická auta nikoliv. Na anglických dálnicích však testují něco, co by mohlo problém vyřešit.

Česko by se mělo inspirovat: Výmoly na silnicích v Panamě tweetují, aby byly opraveny

Twitter je skvělé médium pro různé kampaně, ale v Panamě vymysleli něco opravdu unikátního. Tamní silnice jsou ve velmi špatném stavu – všude je samá díra a není divu, že si řidiči stěžují. Aby přesvědčili ministerstvo, že s tím něco musí dělat, naučili výmoly tweetovat.

Drsná reklama pro drsné silnice: Speed ad – Mistakes

Drsná reklama pro drsné silnice: Speed ad – Mistakes

Nejenom v ČR, ale i ve světě se snaží upozornit řidiče na to, že stále více lidí přichází o život za volantem kvůli vysoké rychlosti. Všechny tyto reklamy mají jedno…

Ve filmu záchrana života při autonehodě vypadá jednoduše, …

Skautské heslo: “Buď připraven na dopravní nehodu”.

Jak předjíždět na zaplněné silnici

Jak předjíždět na zaplněné silnici
Nahoru