Když se podíváte do svého chytrého telefonu, jistě budete souhlasit, že v něm máte nainstalovaných spoustu aplikací. Mezi ně patří například Facebook Messenger, Snapchat a další. Jednou z nejoblíbenějších a nejvýznamnějších se však letos stala aplikace Signal, která umožňuje bezpečnou komunikaci.
Minulý pátek byli pravidelní čtenáři britského deníku Daily mail možná poněkud překvapeni. Víkendový magazín s názvem It´s Friday! totiž z neznámého důvodu obsahoval místo klasických černých růžové, modré, zelené a oranžové tečky za větami.
Plánujete táboření v lese nebo výšlap do hor? Je pravděpodobné, že tam nebudete mít žádný mobilní signál. Na jednu stranu je to jen dobře, není na škodu být na chvíli offline, ale co když se něco stane?
Přemýšleli jste někdy nad tím, jestli náhodou váš telefon nechytá signál hůř než jiné smartphony? Je to možné. Ne všechny jsou totiž vybavené stejně silnou anténou.
Google necpe všechny své aplikace do všech telefonů s Androidem. Jednou z těch povedených, které nejsou předinstalované, je i Meter – nádherná, minimalistická a interaktivní tapeta. Umí zobrazit stav baterie, Wi-Fi / mobilní signál a počet upozornění. Všechno je hezky barevné a animované.
Jsou tam už od dob iPhonu 5. Ale co tam dělají? Přece musí mít nějaký důvod. Nebo jsou jen na ozdobu? Ne, to opravdu ne. Většina aspektů u Apple zařízení má nějaký účel a bílé pásky na zadní straně nejsou výjimkou.
Evropská agentura pro bezpečnost a letectví (EASA) v pátek oznámila, že budou letecké společnosti nabízet bezdrátové komunikační služby. To znamená, že už nebudete potřebovat žádný režim V letadle. Žijeme v 21. století, tak proč bychom v letadle neměli mít možnost komunikace?
Stalo se vám, že jste byli uprostřed neznáma a nemohli jste se nikam dovolat? Zřejmě za to mohl nedostatek signálu. Avšak jedno řešení je – GoTenna. Chytré zařízení, které dokáže spojit telefony v okruhu 80 km.
Určitě si ještě vzpomínáte na příběh Alexadra Sotkina. Bylo to nedávno, co tento ruský voják publikoval na Instagramu selfies, které dokázaly, že Rusko má své vojáky na Ukrajině. Teď Sotkin na sociálních sítích žádá o peníze.
Jak asi všichni velmi dobře víme, možná i ze svých zkušeností, chatovací aplikace jsou v současné době hodně populární. Existuje spousta aplikací, jejichž tvůrci doufají, že se dočkají podobného úspěchu jako WhatsApp. Většina z nich si je dost podobná. Avšak objevila se i jedna, která je naprosto originální. FireChat, který byl představený teprve před pár dny, totiž funguje, i když nejste připojení k mobilní síti a nemáte ani připojení k internetu.
Díky chytrým telefonům se poněkud změnily sociální interakce. Když spolu jdou lidé třeba na pivo, situace je dost často trochu odlišná, než bývávala před deseti lety. Místo vzájemné komunikace jsou jejich pohledy celou dobou přilepené k chytrým zařízením. Jsou zde ale některé způsoby, jak to změnit.
Tým německých inženýrů objevil digitální stopu, kterou zanechává každý smartphone na světě. Každá tato stopa je unikátní, takže se dá vystopovat. To by mohlo být alternativním způsobem ke zjištění, kde se nalézá daný smartphone, pokud by selhalo sledování telefonního signálu.