Dnes vyšlo 1 článků

Štítek: senioři

ElliQ-01-1020x610

Tento přátelský robot pomáhá seniorům zůstat ve spojení se světem

Startup s názvem Intuition Robotics právě představil svůj tajný projekt ElliQ. Jedná se o robotického společníka, který má pomáhat starým lidem. Produkt, který navrhl designér Yves Behar, má sloužit seniorům, aby zůstali ve spojení se světem prostřednictvím videochatu, online her a sociálních médií. Robot jim umožní komunikovat s rodinou a přáteli i na dálku, ba dokonce jim bude připomínat, že si mají vzít léky.

2-profimedia_0012704920

Finanční produkt známý jako zpětná hypotéka už dorazila do ČR!

Finanční produkt, který je ve světě známý jako zpětná hypotéka už dorazila i do České republiky. Společnost Finemo.cz začala letos v dubnu nabízet finanční přilepšení seniorům, výměnou za jejich nemovitost.

elders-react-50-shades-of-grey

VIDEO: Reakce starších lidí na Padesát odstínů šedi

Pokud je nějaká věc, kterou se baví celý internet, jsou to reakce starších lidí na různé divoké věci, které jsou v dnešní době normální. Ono se docela není čemu divit, že lidé, kteří vyrůstali v době velké hospodářské krize, kdy ještě ženy neměly právo volit, jsou šokováni tím, že Nicki Minaj tak často vrtí zadkem.

Zapomenuti a opomíjeni, ale čím dál důležitější: Jak senioři válčí na sociálních sítích?

Zapomenuti a opomíjeni, ale čím dál důležitější: Jak senioři válčí na sociálních sítích?

Vsadím se, že jste to nevěděli: skupina lidí nad 74 let je nejrychleji rostoucí a rozvíjející se skupinou osob, užívajících sociální sítě! A zdá se, že si toho zatím málokdo všiml.
iPhone pro seniory? S novým softwarem určitě ano!

iPhone pro seniory? S novým softwarem určitě ano!

Nedávno jsme informovali, že se mobilní telefony mezi našimi nejstaršími spoluobčany těší čím dál větší oblibě a počet seniorů vlastnící mobil závratně stoupá. Starší lidé se ovšem při používání chytrého telefonu setkávají s celou řadou překážek. Nejčastěji si stěžují na titěrné písmo a složité ovládání. Tyto komplikace by měla řešit nový software Silverline Mobile.
8 z 10 lidí starších 65 let vlastní mobilní telefon

8 z 10 lidí starších 65 let vlastní mobilní telefon

Máte stále před očima představu své babičky nebo dědy, kteří nad mobilními telefony či internetem mávnou rukou s povzdechem „To už pro mě není.“? Šetření Českého statistického úřadu možná váš pohled na věc změní. Podle něj je totiž užívání mobilu i počítače mezi staršími lidmi stále rozšířenější a populárnější
Nahoru