Dnes vyšlo 15 článků

Štítek: senioři

Tento přátelský robot pomáhá seniorům zůstat ve spojení se světem

Startup s názvem Intuition Robotics právě představil svůj tajný projekt ElliQ. Jedná se o robotického společníka, který má pomáhat starým lidem. Produkt, který navrhl designér Yves Behar, má sloužit seniorům, aby zůstali ve spojení se světem prostřednictvím videochatu, online her a sociálních médií. Robot jim umožní komunikovat s rodinou a přáteli i na dálku, ba dokonce jim bude připomínat, že si mají vzít léky.

Finanční produkt známý jako zpětná hypotéka už dorazila do ČR!

Finanční produkt, který je ve světě známý jako zpětná hypotéka už dorazila i do České republiky. Společnost Finemo.cz začala letos v dubnu nabízet finanční přilepšení seniorům, výměnou za jejich nemovitost.

VIDEO: Reakce starších lidí na Padesát odstínů šedi

Pokud je nějaká věc, kterou se baví celý internet, jsou to reakce starších lidí na různé divoké věci, které jsou v dnešní době normální. Ono se docela není čemu divit, že lidé, kteří vyrůstali v době velké hospodářské krize, kdy ještě ženy neměly právo volit, jsou šokováni tím, že Nicki Minaj tak často vrtí zadkem.

Zapomenuti a opomíjeni, ale čím dál důležitější: Jak senioři válčí na sociálních sítích?

Zapomenuti a opomíjeni, ale čím dál důležitější: Jak senioři válčí na sociálních sítích?

Vsadím se, že jste to nevěděli: skupina lidí nad 74 let je nejrychleji rostoucí a rozvíjející se skupinou osob, užívajících sociální sítě! A zdá se, že si toho zatím málokdo všiml.
iPhone pro seniory? S novým softwarem určitě ano!

iPhone pro seniory? S novým softwarem určitě ano!

Nedávno jsme informovali, že se mobilní telefony mezi našimi nejstaršími spoluobčany těší čím dál větší oblibě a počet seniorů vlastnící mobil závratně stoupá. Starší lidé se ovšem při používání chytrého telefonu setkávají s celou řadou překážek. Nejčastěji si stěžují na titěrné písmo a složité ovládání. Tyto komplikace by měla řešit nový software Silverline Mobile.
8 z 10 lidí starších 65 let vlastní mobilní telefon

8 z 10 lidí starších 65 let vlastní mobilní telefon

Máte stále před očima představu své babičky nebo dědy, kteří nad mobilními telefony či internetem mávnou rukou s povzdechem „To už pro mě není.“? Šetření Českého statistického úřadu možná váš pohled na věc změní. Podle něj je totiž užívání mobilu i počítače mezi staršími lidmi stále rozšířenější a populárnější
Nahoru