Dnes vyšlo 15 článků

Štítek: Rychlé nabíjení

S novou superbaterií by se telefon nabíjel několik sekund a elektromobil několik minut

Vědecký průlom by mohl zcela změnit způsob nabíjení chytrých telefonů, elektromobilů a dalších zařízení. Vědci vyvinuli nový materiál, který by mohl být použit k vytvoření 1 000× až 100 000× silnějšímu superkondenzátoru. Ten by měl být bezpečnější, účinnější, ekologičtější a měl by zajistit rychlejší nabíjení.

S touto nabíječkou nabijete telefon z 0 % na 70 % za 20 minut

Společnost MediaTek představila na veletrhu Computex 2016 nabíječku pro telefony s názvem Pump Express 3.0, přičemž nová metoda rychlého nabíjení slibuje nabití baterie telefonu z 0 % na 70 % za pouhých 20 minut. A pokud ponecháte telefon na nabíječce pouhých 5 minut, můžete uskutečnit hodinový telefonát.

OPPO má baterii, která se během 15 minut nabije na 100 %

Společnost OPPO v posledních letech představila několik slušných telefonů, ale jejím hlavním úspěchem je posouvání hranic v technologii nabíjení. Současná generace VOOC rychle nabíjecí technologie dokáže nabit baterii s kapacitou 2 800 mAh na 75 % za 30 minut. Ale říká se, že OPPO Find 9 zvládne nabití mnohem rychleji.

Huawei vyvíjí baterii pro telefony, která se nabije do čtvrt hodiny

Když se zamyslíte nad tím, co je největším problémem dnešních smartphonů, většina z vás pravděpodobně zmíní baterii. Výrobci se sice snaží integrovat baterky s vyšší kapacitou, ale je to pořád málo. Huawei se rozhodlo jít na to jinak. Nesnaží se o vyšší kapacitu, místo toho vsází na rychlé nabíjení.

Nahoru