Dnes vyšlo 15 článků

Štítek: Rubikova kostka

VIDEO: Vyřešit největší Rubikovu kostku na světě trvalo 7 a půl hodiny

VIDEO: Vyřešit největší Rubikovu kostku na světě trvalo 7 a půl hodiny

Jistě si Rubikovu kostku pamatujete z dětství. Už ta naše klasická kostka nám dala pořádně zabrat, a vydrželi jsme ji řešit hodiny. Ale jak dlouho bysme asi řešili tu největší na světě? Tato kostka se totiž skládá z krychle 17x17x17. Konečně byla vyřešena, a to za 7 a půl hodiny. Podívejte se na video, kde můžete vidět postup řešení krok za krokem.

Čerstvý absolvent Hardvardu požádal o složení kostky takřka celý svět

Mladík a čerstvý abolvent hardvarské univerzity přišel se zajímavým projektem. Nazval ho “The World is Cube”. A o co v něm šlo? Při svých cestách potkal řadu lidí, půjčil jim proto do rukou jeho Rubikovu kostku. Náhodní lidé vždy provedli jeden tah. Během složení celé kostky procestoval mladík takřka půlku světa.

42 geeky tetování

42 geeky tetování

Tetování není jen pro dospívající, kteří chtějí udělat něco rebelského. Ale dříve, než si vyhrnete rukáv, abyste si nechali nakreslit vlastní obrázek, podívejte se pro inspiraci na několik následujících obrázků.
Nevidomý Redditor vytvořil a složil vlastní Rubikovu kostku

Nevidomý Redditor vytvořil a složil vlastní Rubikovu kostku

Samír Doshi měl vždycky rád výzvy. Poté, co dvaatřicetiletý inženýr oslepl, jej nejvíc trápilo to, že už nemůže hrát své oblíbené videohry – třeba The Legend of Zelda. Poslouchal sice audioknihy, ale zoufale mu chybělo soutěžení.
Nahoru