Štítek: Rozhovor

Dita Přikrylová: My z dětí nechceme vychovávat uživatele, ale vývojáře

Psal se rok 2014, když Dita Přikrylová založila neziskovou organizaci Czechitas, aby pomohla zlepšit IT gramotnost u žen a mladých lidí. O rok později se prosadila do žebříčku s názvem…

Dan Přibáň: Nejlepší je ta kamera, která je po ruce (2. část)

Dan Přibáň: Nejlepší je ta kamera, která je po ruce (2. část)

V druhé části rozhovoru se Dan rozpovídal o tom, jak důležitý je správný výběr členů do týmu, jak dělat onen výběr i o tom, jak probíhá samotné plánování podobných dlouhodobých expedic.

Miroslava Pašková: V naší pražské dílně to vypadá trochu jako v modelářském kroužku

Dron si dnes člověk může objednat za několik dolarů přímo z Asie. Ve většině případů se však jedná pouze o hračku. Ale na trhu jsou k dostání i kvalitní drony, které mohou…

autorka: Lenka Bukačová

Jindra Šulcová: Proti velkým hráčům máš šanci jen když víš, co děláš

Ochranné známky, doménové spory, franchísingové smlouvy, autorská práva ve vztahu k ochranným známkám, to je jen malý výčet toho, čemu se Jindra Šulcová aktivně věnuje. Pracovala už na velkých projektech pro…

Michal Vyhnálek: Nikdy se mi nestalo, že jsem podstřelil cenu nemovitosti (II. část)

Michal Vyhnálek je úspěšný realitní makléř. V první části rozhovoru nám prozradil, co znamená pojem tipař. Dále nám popsal, co vše musí udělat jako realitní makléř, aby mohl nemovitost klienta nabízet k prodeji. A také nakousl cenu nemovitosti, o které budeme mluvit i v této části rozhovoru.

Michal Vyhnálek: Neprodávám, co neznám (I. část)

Realitní makléř – jedno z možná nejzatracovanějších a zároveň jedno z nejnáročnějších povolání vůbec. Pokud i vás někdy zajímalo, zda byste měli na to vydělávat si jako realitní makléř, nyní máte jedinečnou možnost proniknout do světa realiťáků, nahlédnout pod pokličku a dozvědět se o jejich práci trochu více. O svém povolání se dnes rozvyprávěl Michal Vyhnálek.

David Špinar: Dokázali jsme organicky růst, aniž bychom se museli výrazně snažit

Většina z vás zná Davida Špinara jako jednoho z otců digitální agentury H1.cz, kterou v roce 2005 spoluzakládal společně s dalšími 3 společníky. Málokdo ale ví, že David ještě před založením Hájedničky pracoval jako project manager v Internet Info či jako vedoucí projektů v Dobrém webu. A ještě méně lidí ví, jak vlastně taková Hájednička vznikala, jak se z malé rodinné agentury podařilo vybudovat firmu o 100 zaměstnancích a proč se nakonec David rozhodl agenturu prodat a nastoupit do Googlu. To vše a mnohem více se dozvíte v exkluzivním rozhovoru s Davidem Špinarem.

Petr Kopal: Kdo byl v Indii a neposral se, nebyl v Indii

Petr Kopal, chlapec původem ze Zlína, který si chtěl splnit sen. Asi jako každý z nás chtěl cestovat. Za svůj život se mu již podařilo navštívil přes 31 zemí a států a cestováním rozhodně seknout nehodlá. Jak vypadá život takového dobrodruha a nomáda, který je věčně na cestách?

Beáta Mazalová: Jak psycholožka ve farmacii nabírá ajťáky?

Slovenská headhunterka pracující pro farmaceutického giganta MSD. Lovec hlav tělem i duší. A jinak křehká dívka žijící v Praze, která se v oblasti HR a náboru pohybuje více než 5 let. Právě ona vám dnes prozradí, jak a kde najít nové tváře právě pro vaši firmu a jaké nástroje a postupy u toho použít, abyste odlišili zrno od plev.

Martin Kůra: Jsem velmi tvrdohlavý člověk, takže jsem si vše chtěl vydřít sám. (I. část)

Jak se „zapíná“ SEO pro zahraničí? Jak se liší techniky a postupy v SEO pro zahraniční projekty? Jak moc je / není složité budovat pozice ve vyhledávačích u webů v anglickém, polském či německém jazyce? Na to vše se vám pokusí odpovědět SEO specialista Martin Kůra.

Lea Mentlíková: Díky projektu na vysoké škole se můžu gamifikaci věnovat i nadále

Lea Mentlíková, designérka ve společnosti Court of Moravia, která se věnuje designu a gamifikaci průchodu zaměstnance firmou. Gamifikaci ráda využívá také ve vzdělávání a stojí i za projektem Gamifikátoři, který jako první gamifikoval univezitní e-learning Masarykovy univerzity. Tento projekt byl součástí studia na Masarykově Univerzitě, kde absolvovala specializaci Technologii ve vzdělávání.

Greg Baroth: Dan Bilzerian je důkazem toho, že lidé prostě milují kontroverzi

Někde v mediálním pozadí existují lidé, kteří vytváří příběhy o nichž se denně dočítáte v novinách. Najdete je v různých pozicích na mnoha místech – někteří pracují v agenturách, jiní…

Darina Ermisová: Svou první Darabagsku ušila na rizikovém těhotenství, od té doby jsou její kabelky mezi ženami velmi populární

Darina Ermisová, úspěšná žena, která se rozhodla založit si vlastní značku kabelek s názvem Dara bags a od té doby slaví nemalé úspěchy. Darina získala 1. místo v soutěži Živnostník roku 2015 pro Moravskoslezský kraj. Dara bags jsou zkrátka kabelky, které vynikají svým tvarem, vzorem a motivem – každá kabelka je něčím jedinečná.

Ctirad Macháček: V Astramodel.cz je nás jen 11. Přesto máme obrat přes 55 milionů

Z ničeho vybudoval jeden z největších velkoobchodů s modelářským zbožím u nás. Věnuje se velkoobchodnímu prodeji modelů na dálkové ovládání, které prodává nyní již hlavně přes internet prostřednictvím svého eshopu Astramodel.cz. Nyní jeho firma dosahuje úctyhodných čísel a patří k jednomu z největších prodejců modelů na dálkové ovládání u nás i v Evropě. A právě majitel firmy nám prozradil, jak se buduje takový velkoobchod s velmi specifickým zbožím.

Jirka Koláček: V mládí se věnoval jízdě a chovu koní, teď vlastní pekárnu, která peče ten nejlepší 100% žitný kváskový chléb

Jirka je pekař. Ale ne jen tak ledajaký pekař. Má jeden z nejlepších kváskových chlebů. Umí upéct prakticky jakýkoliv chléb. Například mrkvový, s ořechy, s čokoládou a švestkami, ale hlavně 100% žitný, vyrobený tradičním způsobem a postaru, tedy na tvrdou kůrku a doměkka propečený a vláčný vnitřek. Řeč je o Jirkovi Koláčkovi, nadějnému podnikateli a novodobém pekaři.

Eva Marlene Hodek z Nadace na ochranu zvířat: Na počátku jsem neměla žádné znalosti v ochraně zvířa, byla jsem vyzbrojena jen láskou ke zvířatům

Pomáhá němým tvářím. Těm, co se sami neumí bránit. Zasazuje se o jejich práva a životní pohodu. Je ředitelkou Nadace na ochranu zvířat. Co vlastně tato nadace dělá, jak působí…

Michal Burda: Lidé by měli vědět, že tetování budou mít na celý život. Pokud si tím nejsou jistí, ať to prostě nedělají (4/4)

Po delší odmlce konečně přinášíme poslední část rozhovoru s Michalem Burdou, který před pár lety založil asi nejznámější tatérské studio u nás (Tribo). Stal se doslova českou žijící legendou a průkopníkem české tatérské scény. I díky němu se dnes dívají Češi na tetování trošku jinak. A i díky němu mají mnozí z nich nějakou malůvku na svém těle.

Jan Březina: Apple je pro mne srdeční záležitostí ještě z dob, kdy o něm většina uživatelů asi nevěděla

Internetový portál Macforum.cz zná asi každý, kdo má rád značku Apple. Založil jej kdysi dávno Honza Březina. A právě s Honzou si dnes budeme povídat o tom, co obnáší vlastnit a provozovat fórum o produktech jedné z nejhodnotnějších značek světa.

„Tlustý Žid“: Sociální média ztrácí dech

Internetová hvězda – Josh Ostrovsky – přichází s vydáním své nové knihy. V internetovém světě je Josh Ostrovsky proslulý zejména pod přezdívkou „Tlustý Žid“ (v angličtině The Fat Jew). Jonathan Wells, redaktor magazínu The Telegraph, instagramového komika vyzpovídal, aneb jak internet z uživatelů dělá divné lidi.

Nahoru