Štítek: Rostliny

Aplikace, která rozpozná rostliny, je tady!

Namíříš, vyfotíš a hned jsi o něco moudřejší! Na takovém principu funguje zbrusu nová webová aplikace plant.id. Jejími autory je trojice absolventů z brněnské Mendelovy univerzity. A co umí? Během několika sekund dokáže rozpoznat rostliny – díky fotce.

Google potvrzuje, že se blíží rostlinná revoluce

Eric Schmidt, výkonný předseda společnosti Alphabet, potvrdil příchod rostlinné revoluce. Chov dobytku by mělo nahradit pěstování a sklizeň rostlin, přičemž by se měly snížit emise skleníkových plynů. A zároveň by měla rostlinná revoluce bojovat proti změně klimatu. Zatímco masný průmysl produkuje škodlivé skleníkové plyny.

Elektronika poháněná rostlinnou energií? Proč ne!

Z ekologických agregátů energie už známe solární panely, větrné turbíny nebo vodní elektrárny. Zatím je ale málo zařízení, které by ve svůj prospěch využívali energii vyprodukovanou úplně přirozenými procesy odehrávajícími se ve všech rostlinách, které jsou vystaveny světelné energii. Moss FM tuto metodu, která je zatím jen v začátcích úspěšně využil a dnes hovoří o světlé komerční budoucnosti.

Vědci vypěstovali první kybernetickou růži

Máme chytré telefony, hodinky a záchody ze zlata, ale divy přírody ještě napodobit nedokážeme. Nicméně už se k tomu začínáme blížit. Vědci vytvořili první růži, která je plná analogových a digitálních obvodů.

Sedíte celý den u počítače? Vytvořte si v kanceláři příjemné prostředí

Mnoho lidí v dnešní době stráví více času v kanceláři než doma. Většinu doby přitom jen sedí a zírají do obrazovky počítače. Kolem sebe mají skříně, bílé stěny a často dokonce zatažené žaluzie, aby se jim sluneční světlo neodráželo v monitoru.

OBRAZEM: 10 nejhezčích zahrad světa

Co takhle na chviličku se zasnít a představit si, že jste na nějakém úžasně romantickém místě? Kdybyste náhodou potřebovali inspiraci, kde takové místo najít, pomůžeme vám. Podíváme se na deset krásných zahrad z celého světa, jejich zahradní architektura vás totiž dostane. Zároveň tedy máte tip, kam vyrazit.

OBRAZEM: Příroda překoná i beton

Je člověk pánem tvorstva? Nad tím lidé přemýšlí již po celé staletí. My si ale myslíme, že tomu tak není a že příroda je všemocná. To koneckonců dokazuje i tato galerie, kde můžete vidět její sílu. Beton nebo pneumatiky? To není nic, co by příroda nepřekonala. Rostliny se totiž dokáží prosadit úplně všude.

OBRAZEM: 16 nejkrásnějších stromů na světě, které musíte vidět

Existuje mnoho důvodů, proč bychom měli milovat stromy. Zkusme ale pro jednou být povrchní a zaměřit se jenom na jeden důvod – na jejich krásu. Nyní si ukážeme 16 stromů (či aspoň rostlin, které stromy připomínají), které jsou obrovské a překrásné.

Nahoru