Dnes vyšlo 15 článků

Štítek: Robotika

Malý Velký bratr od Facebooku – robot, který vás bude fotit na každém kroku

Facebook si nechal zaregistrovat patent na domácího robota, který by mohl pořizovat mimořádné momentky z vašeho života.

Evropský parlament navrhuje, aby roboti platili sociální pojištění

Evropský parlament navrhuje vytvořit právní rámec pro automatizaci, neboť se obává rostoucí nezaměstnanosti, což by mělo negativní dopad na sociální zabezpečení. Roboti by měli být klasifikovaní jako elektronické osoby, přičemž jejich majitelé by za ně museli hradit sociální pojištění.

Už ve 14 začal vyvíjet robotickou ruku, dnes pracuje v NASA

Easton LaChappelle z USA se už od svých 14 let pokouší vytvořit robotickou ruku. Tu první vytvářel z LEGA a rybářského prutu. Za pět let se mu ale podařilo natolik se zlepšit, že ho teď chce NASA. Navíc dal na svém webu zdarma návod, jak si pomocí 3D tiskárny můžete robotickou paži vytvořit i vy.

Počítač přesvědčil porotu, že je člověk

Slyšeli jste už o Eugenovi Goostmanovi? Je to třináctiletý ukrajinský chlapec, který během víkendu nadchnul počítačovou komunitu. Na Eugenovi je totiž něco zvláštního. Není úplně takový, jak vypadá. Ano, to jak vypadá, je na něm to nejzvláštnější.

Google podnikl další krok ve vývoji robotiky

Google v pátek potvrdil, že dokončil akvizici společnosti Boston Dynamics, která vyvinula speciální mobilní výzkumné roboty pro Pentagon. Společnost založená v Massachusetts si získala svou pověst díky strojům, které mají zvláštní smysl pro rovnováhu a dokonce běhají rychleji než nejrychlejší lidé.

Romo: Robot se smartphonem místo mozku

Romo: Robot se smartphonem místo mozku

Romo je cenově dostupný, snadno použitelný robot, který by se v několika příštích letech mohl stát běžnou součástí vaší domácnosti. Romotive, tým stojící za spíše roztomile vypadajícím Romem, použil existující zařízení, tedy iPhone, aby vytvořil robota, který má oproti ostatním robotům nespornou výhodu nízké ceny.
Robot se učí dotýkat objektů jemně

Robot se učí dotýkat objektů jemně

Lidé jsou schopni strčit ruce mezi obrovské množství věcí (třeba do ledničky) nebo dosáhnout přes stůl pro solničku bez shození čehokoliv. Roboti na to tak dobří nejsou. Ve skutečnosti až doposud vědci navrhovali roboty, kteří se nedotýkali něčeho jiného než daného objektu, na který dosáhli.
Pamatujete si na Terminátora? Co říkáte na robota Petmana?

Pamatujete si na Terminátora? Co říkáte na robota Petmana?

Společnost Boston Dynamics vytvořila humanoidního robota, který je určen k testování speciálních protichemických obleků. Aby byla simulace dostatečně přesná, robot dokáže chodit a pohybovat se jako běžný voják. Uznejte sami, že i když to stále vypadá, jako kdyby tento robot tančil dubstep, tak už se to značně blíží onomu ideálu bojového terminátora.
Nahoru