Dnes vyšlo 15 článků

Štítek: Roaming

Operátoři ruší roamingové poplatky v rámci EU. Ale najdou si jiné kličky

Čeští mobilní operátoři si za roaming, respektive za volání v zahraničí, účtují nemalé poplatky. Nicméně Evropská unie rozhodla, že od 15. června 2017 skončí v zemích, které jsou součástí Evropské unie, roamingové poplatky.

V roce 2017 se přestane v EU platit za roaming

Výjezd do zahraničí, ať už je pracovní či osobní, může vyjít se špatně nastavenými roamingovými službami poměrně draho. Nicméně, od příštího roku přestane v rámci Evropské unie roaming platit, z čehož mobilní operátoři nejsou příliš nadšení, neboť roaming přinášel do jejich kasy nemalé částky. Ale nebude to pro turisty tak růžové, jak se na první pohled zdá. I přesto zde budou nějaké kličky, na kterých mobilní operátoři budou stále těžit.

Od léta 2017 už nebudeme muset platit žádné poplatky za roaming v členských zemích EU

Evropský parlament po letech vyjednávání konečně dnes schválil omezení roamingových poplatků. Operátoři a lidé mohou jásat, od léta 2017 už tedy budeme moct psát textové zprávy nebo volat ze zahraničí…

Strone Roam: Konec tučným účtům za roaming

Cestujete často po Evropě, nicméně zahraniční cesty vám znepříjemňují vysoké ceny roamingových balíčků? Nechcete si kupovat místní SIM kartu, neboť tím ztratíte původní číslo, na které vás kontaktují všichni blízcí? Společnost Strone Technology přichází s chytrým řešením a představuje služby Strone Roam. Řeší jednou provždy problém s drahým roamingem.

WhatSim: SIM karta, se kterou funguje WhatsApp bez wifi a bez mobilních dat

WhatsApp má přes 700 milionů uživatelů, a tak patří k nejoblíbenějším komunikačním aplikacím. Většina lidí komunikační aplikace využívá z důvodu, že je to daleko levnější než posílat smsky (pokud tedy nemáte výhodný SMS tarif). Ale dokážete si představit, že byste k používání WhatsAppu nemuseli chytat WiFi ani platit mobilní data?

Telefónica čelí exekuci, kdo za to může?

Telefónica čelí exekuci, kdo za to může?

Telefónica Czech Republic, která provozuje mobilní síť O2, čelí exekuci kvůli odpojení více než 5000 datových SIM karet společnosti 4Call. Proč je odpojili? Protože jim prý dluží více než 23 milionů Kč. To už je i pro Telefónicu slušný balík peněz, a tak se rozhodla to radikálně řešit. Ovšem 4Call tvrdí, že chyba opravdu není na jejich straně.
Nahoru