Štítek: referendum

Získal 145 tisíc liber a najal si právníky, aby stíhal politiky, kteří lhali o Brexitu

Marcus J. Ball připravil crowdfundingový projekt zvaný #BexitJustice, v rámci kterého chce stíhat britské politiky za lživou kampaň před referendem o vystoupení Velké Británie z Evropské Unie. Už v červenci dokázal vybrat 91 605 liber, přičemž cílem kampaně bylo vybrat 100 tisíc liber. Ze získaných finančních prostředků najal tým právníků, který bude stíhat britské politiky za podvodné volby, zneužití úřední moci ve veřejné funkci, nepatřiční vliv a podněcování k rasové nenávisti.

Britové na Googlu hledají, co se stane, když opustí EU

Svět se vzpamatovává z britského referenda o plánovaném opuštění Evropské unie. I když představitelé kampaně pro odchod z Evropské unie nyní kokrhají nad svým vítězstvím, spousta obyvatel Velké Británie ve skutečnosti netuší, pro co hlasovala.

Ve Švýcarsku by mohl každý dospělý občan dostat 61 tisíc korun měsíčně za nic

Švýcarsko by se mohlo stát první zemí na světě, která by zrušila sociální dávky a podporu, přičemž každý občas by měsíčně od státu dostával fixní garantovanou částku. Dospělý občan by dostal měsíčně 2 263 eur (cca 61 tisíc korun) a dítě by dostalo měsíčně 567 eur (cca 15 tisíc korun). Nicméně tímto rozhodnutím by se zároveň zcela zrušily důchody, podpora v nezaměstnanosti, sociální dávky a další příspěvky.

Nahoru