Výhra ve školní soutěži a protihluková stěna z pneumatik, jak to jde dohromady? Jedná se o geniální nápad společnosti Mmcité+ fungující na trhu dvacet let, za jehož zrodem stály údajně…

Výhra ve školní soutěži a protihluková stěna z pneumatik, jak to jde dohromady? Jedná se o geniální nápad společnosti Mmcité+ fungující na trhu dvacet let, za jehož zrodem stály údajně…
Švédsko otevírá nákupní centrum zvané ReTuna Återbruksgalleria, ve kterém se prodávají pouze opravené a recyklované výrobky, a tím kombinuje klasické recyklační centrum s centrem nákupním. Pokud půjdete nakupovat, můžete s sebou vzít věci, které už nepotřebujete, a koupit si jiné věci, které se vám v jednom ze čtrnácti obchodů zalíbí. Obchodní centrum vyrostlo ve městě Eskilstuna.
Sedmiletý chlapec jménem Ryan Hickman je důkazem, že nikdy není brzy začít s recyklováním. Ve třech letech jezdil se svým otcem do recyklačního centra, přičemž tato oblast ho natolik zaujala, že začal sbírat recyklovatelné materiály od svých sousedů. A najednou se zrodila Ryanova recyklační firma, která už recyklovala přes 200 tisíc lahví a plechovek a ušetřila tisíce dolarů.
Automat na plastové láhve, který zaplatí uživateli přímo prostřednictvím chytrého telefonu? Jedna pekingská společnost přenesla recyklaci do nové éry, přičemž z toho profituje nejen samotná společnost, ale také samotní uživatelé a planeta Země.
V Japonsku, v malém městečku Kamikatsu, vznikl dům, který je celý postavený pouze z recyklovaného odpadu. Tato konstrukce architektů Hiroshi Nakamura & NAP získala WAN Sustainable Buildings Award 2016 nejen pro svůj vzhled, ale také proto, že je celá postavena pouze z nasbíraného recyklovaného odpadu. V budově se nachází bar, pivovar, ale i obytné prostory. Městečko se snaží využít co nejvíce produkovaného odpadu recyklací. Nyní se mu takto daří zpracovat 80% odpadu, cílem je ale recyklovat 100%. 🙂
Možná si pamatujete, že už loni Adidas představil koncept obuvi, která byla vyrobená z mořského odpadu. No a letos se povedlo tento kousek skutečně zrealizovat.
Ostrov Isla Colón, který je součástí panamského souostroví Boca Del Tora, se pyšní první vesnicí vytvořenou z plastových lahví. Právě plastové láhve plní funkci izolace, přičemž tímto způsobem by mělo být postaveno na 120 domů.
Švédsko je lídrem v oblasti ochrany životního prostředí, o čemž svědčí elektrické cesty či plán osvobodit se zcela od fosilních paliv do roku 2050. Průkopnická skandinávská země také recykluje 99 % odpadu, přičemž na skládkách končí pouze 1 % odpadu. Proces zvaný „odpadem k energii“ vyrábí udržitelnou energii.
Ještě jsme plni olympijských dojmů, a tak není divu, že titulky novin plní první zprávy o následujících letních hrách, které se budou konat v Japonsku.
Ve Velké Británii se recykluje pouze 1 papírový šálek na kávu ze 400. Obchodní řetězec kaváren Starbucks začal spolupracovat se společností Frugalpac, která se specializuje na výrobu recyklovatelných kelímků z recyklovaného papíru, aby pomohl v boji s tímto nehospodárným jednáním.
Islandský designer vyzkoušel smíchat agar s vodou a vznikla mu hmota, která se svou texturou podobala na želé. Proto tuto hmotu zahřál a vylil do formy, která byla ponořena ve studené vodě. Během pár minut vznikla láhev, která je velmi jednoduše biologicky rozložitelná.
Jistě jste si již několikrát dali nějaké předsevzetí pro nastávající rok. Předsevzetí si lidé dávají každý rok. Například dokončit školu, naučit se anglicky, nebo například zhubnout. Už jste si ale někdy dali „technologické předsevzetí“? V tomto článků najdete hned několik příkladů, kterými se můžete inspirovat.
Jak recyklovat odpad? Každého z nás napadne ho vyhodit do toho správného kontejneru. Ale jde o ti jinak. Například plasty, hlavně plastové láhve, jde znovu využít. A dokonce to i dobře vypadá.
O podnikání nechtěla Hanka nejprve nic slyšet, pak ale přišel nápad zachraňovat použité palety a vyrábět z nich nový designový nábytek. Studio Paletky tak s manželem Lubomírem Krupou zakládali v očekávání nového přírůstku do rodiny – a ještě v 9 měsíci těhotenství si Hanka zvládla vyrobit nábytek do ložnice.
Všichni milovníci přírody a ochránci životního prostředí se mohou radovat. Coca-Cola chce totiž přispět k tomu, aby se její prázdné plastové lahve nevyhazovaly. V kampani s názvem Druhý život představuje 16 nástrojů, které vaši flašku od Coca-Coly změní na něco, co vám poslouží minimálně stejně dobře jako ta Coca-Cola.
Pekingské metro přišlo s geniálním nápadem, jak ve městě podpořit zdravé životní prostředí. Do několika stanic metra nainstalovali automaty, kam cestující vhodí pet lahev a dostane kredit na svoji kartu, takže mu vlastně ta láhev poslouží i jako platidlo. Docela dobré nemyslíte? Automaty se už nyní testují, ale u cestujících si získaly velkou oblibu, město plánuje instalaci dalších.
Určitě to znáte, doma se vám povalují věci, které již dávno nepotřebujete, ale které nejste schopní vyhodit. My vám ukážeme, že je ani vyhazovat nemusíte. Naopak je můžete využít úplně jinak a změnit jejich osud. Že se má po žebříku jenom lézt? Že má být obal na DVD jen na DVD? Že se na piano jenom hraje? Ale co když je už dávno nenapravitelně rozladěné? Nechte se inspirovat fotografiemi.
Když už je někdo fanouškem Apple, dává to obvykle pořádně najevo. Jistě už jste také viděli spoustu originálních způsobů, jak lidé oslavovali kult Macu. A co teprve, když se nemohou odpoutat od svých starých milovaných Apple zařízení a chtějí je využít pro něco užitečného… Pojďte se podívat na nápady pro kutily, kteří použili staré díly z Apple zařízení. Třeba se inspirujete, jak použijete svůj počítač, až vám doslouží. A nemusí to být zrovna Apple.