Štítek: Rasismus

Facebook chce s novým algoritmem bojovat proti diskriminačním příspěvkům

V současné době je globálním tématem rasová a jiná diskriminace, přičemž obrovskou roli v šíření podobných názorů mají i sociální sítě. Nicméně v jejich silách není, aby odstranily veškeré nenávistné příspěvky, alespoň se snaží jejich šíření omezit. V souvislosti s tím Facebook přichází s algoritmem, který automaticky rozpozná a zablokuje propagaci takového příspěvku.

Bratislavský hotel neubytuje Turky a Araby

Naši východní sousedé si zase jednou ve světě utrhli pěknou ostudu. Chování bratislavského hotelu by se dalo označit za rasistické.

Rasistické komentáře z Facebooku a Twitteru na billboardech

Rasisté v Brazílii by si měli dávat pozor na to, co píšou na Facebook a Twitter. V rámci nové kampaně se totiž jejich rasistický komentář ze sociální sítě může objevit na billboardu v blízkosti jejich bydliště. Cílem je ukázat lidem, že jejich slova mají skutečný dopad.

Teenageři v Melbourne byli vyhozeni z Apple Storu za to, že jsou ,,tmavé pleti“

Skupina australských školáků obviňuje zaměstnance společnosti Apple z rasismu poté, co byli vyhozeni z obchodu. Tato událost se stala v nákupním centru Highpoint v předměstí Maribyrnong V Austrálii.

Rasismus neporušuje zásady Facebooku? Vypadá to tak

Jistě víte, že máte na Facebooku možnost nahlásit nevhodný obsah. Je to jednoduché. Stačí uvést, co vám vadí a odeslat Facebooku. Ten to posoudí, a pokud se rozhodne, že se opravdu jedná o škodlivý obsah, odstraní ho. Avšak může taky uznat, že nemá cenu nic odstraňovat.

Fastest workers

Video: Myslíte, že umíte makat jako černí?

Nebojte, tohle nemá být nějaká rasistická narážka na barvu pleti. To se jen tak říká. A když se podíváte na tato videa, zjistíte, že tohle rčení není zrovna pravdivé. Páč ti žlutí umí makat daleko rychleji. Nevěříte? Tak se sami podívejte.

23 starých reklam, které by už dneska neprošly

Ať už se vám to líbí nebo ne, tak žijeme ve světe ovládaném reklamami. Ty určuje upravují naše životy už od počátku 2 století, kdy se dostali do rádií a později i do televizí. A s velkou mocí přichází i velká zodpovědnost. I když se dnešní reklamy moc nesnaží dodržovat nějaké morální zásady, oproti starým, rasistickým a sexistickým reklamám se jedná o zlato.

To je rasistické!

To je rasistické!
Twitter ustupuje francouzskému právu: poskytne informace o „Dobrém Židu“

Twitter ustupuje francouzskému právu: poskytne informace o „Dobrém Židu“

Po několikaměsíčním boji za svobodu slova se Twitter – ač nerad – vzdává a slibuje, že francouzské justici poskytne informace o uživatelích, kteří tweetují nenávistné antisemitské příspěvky s hashtagem Dobrý Žid. Twitter se přitom podání informací vytrvale bránil v rámci své politiky odporu proti žádostem o informace.
Chlapec, šikanovaný rasisty na Twitteru, zpívá hymnu na finále NBA

Chlapec, šikanovaný rasisty na Twitteru, zpívá hymnu na finále NBA

Tým San Antonio Spurs se rozhodl, že na finále ligy NBA bude národní hymnu zpívat jedenáctiletý fanoušek týmu a hvězda America’s Got Talent Sebastien de la Cruz. Chlapec „se zlatem v hrdle“ se objevil na stadionu v tradičním kostýmu mariachi, upraveném do barev týmu, a svým zpěvem dostal celý stadion.
Mountain Dew muselo stáhnout „nejrasističtější reklamu v historii“

Mountain Dew muselo stáhnout „nejrasističtější reklamu v historii“

Společnost Pepsi byla donucena stáhnout reklamu na nápoj Mountain Dew poté, co byl spot ze všech stran zkritizován za rasistický obsah. Reklama byla stažena ze všech oficiálních online kanálů, ovšem kopie klipu dále kolují na Youtube.
Nahoru