Štítek: Programovací jazyky

Tisková zpráva: Jaký programovací jazyk se naučit?

Tahle otázka neustále trápí hromady lidí. Pokud je to i váš problém, možná jste zkusili googlit odpověď, možná jste se ptali svých kamarádů vývojářů. Odpovědi, které jste získali, byly určitě různé. Ona totiž jednoznačná odpověď absolutně neexistuje. Navíc určitě jste už slyšeli, že je vcelku jedno na čem začnete, že je pak jednoduché přeučit se na jiný jazyk, a tak dále.

Zajímavý web #132: Hovno kód

Existují tři metody, kterými můžete psát kód. První z nich je, že budete usilovat o dokonalost. Kdybychom všichni uměli programovat dokonale, bylo by to skvělé. Pokud je to váš případ, zřejmě radši nečtěte dál nebo se zhrozíte. Druhým způsobem je sepsat nějaký kód a doufat, že bude fungovat. Tahle metoda je asi nejčastější. A třetí je kompromis obou již uvedených způsobů.

Jaký programovací jazyk se naučit? Orientujte se podle platu

Programování se pomalu stává jedním z nejlukrativnějších odvětví. U nás to sice nemůžeme pozorovat v takovém měřítku, ale třeba v USA je průměrný roční plat programátora 100 000 dolarů (přes 2 miliony korun).

Paul Lamere: Profesionální hudební hacker

Mezinárodní hudební hacker Paul Lamare se prosadil v poněkud netradiční branži. Míchá prostřednictvím počítače různé hudební styly a oblasti. Paul pořádá akce jako třeba Music hack Day, na kterých prezentuje mnohé písně, které jím byly přepracovány. Je autorem také některých programů typu Boil The Forg, v nichž si lze písně různě mixovat. Vlastní také webové stránky jako Infinitely Jukebox nabízející tyto písně v již hotovém namixovaném stavu. Většinu času tráví Paul ve svém nahrávacím studiu anebo píše svůj blog o s názvem Music Machinery, na němž si můžete přečíst o možnostech mixování hudby.

Ashe Dryden: Programátorka pracující v sociální oblasti

Ashe Dryden je původní profesí programátorka, nicméně proslavila se spíše jako spisovatelka, řečnice a organizátorka různých společenských akcí. Kariéra této ženy je spojena s programováním, kterému se plně věnovala celých 13 let. Ostatně dodnes programuje jak v Pythonu, tak v Clojure. V současné době se realizuje spíše v sociální oblasti, kdy pomáhá utlačovaným ženám, postiženým lidem a snaží se řešit problémy spojené s rasismem. Ke své práci potřebuje pochopitelně kvalitní vybavení, na něž jsme se zeptali.

Nahoru