Otravní operátoři si nedají pauzu ani o svátcích. Schovávají se za neznámá čísla a naše zvědavost nás stejně přiměje hovor přijmout. Proti obtěžujícím hovorům bojuje firma The Jolly Roger Telephone Company. A jak?

Otravní operátoři si nedají pauzu ani o svátcích. Schovávají se za neznámá čísla a naše zvědavost nás stejně přiměje hovor přijmout. Proti obtěžujícím hovorům bojuje firma The Jolly Roger Telephone Company. A jak?
V těchto dnech se svěřil jeden anonymní uživatel fóra pro programátory Stack Overflow, že místo 40 hodin týdně pracuje hodiny dvě. Napsal totiž skript, který odvede zbylou práci za něj. Zamýšlí…
Úplně první robotický právník, který řeší parkovací pokuty, spatřil světlo světa na podzim v roce 2015. Britský programátor Joshua Browder, kterému je teprve 19 let, představil v září beta verzi robotického právníka v Londýně. Během prvního měsíce využilo službu pro řešení parkovacích pokut 3 tisíce lidí. A v únoru letošního roku právník vyřešil parkovací pokuty v celkové hodnotě 3 miliony dolarů.
Patříte mezi vášnivé programátory? V tom případě určitě oceníte nástroj Kite, který dokáže integrovat do vašeho editoru vyhledávací funkce z internetového prohlížeče. Díky tomuto nástroji už nebudete muset zbytečně trávit hodiny hledáním navazujících informací nebo částí kódů na internetu.
Dobře, to je možná trochu nadnesený nadpis, ale nějak jsme museli získat vaši pozornost, ne? Každopádně jedna studie naznačuje, že kód napsaný ženou je prostě lepší. Ale jen v případě, pokud nikdo neví, že jde o ženu. Pak jsou totiž muži zbytečně skeptičtí.
V současné době je nedostatek kvalitních programátorů a vývojářů, a proto jsou společnosti jako Airbnb a Pfizer ochotné zaplatit za služby nezávislým programátorům neuvěřitelné částky. Sedmadvacetiletý James Knight se nedávno rozhodl udělat změnu ve své kariéře. Vzdal se dobře placené práce v Googlu a stal se freelancerem. Už žádné obědy zdarma, benefity či výhled z kanceláře v Manhattanu.
Lenost je velice zlá vlastnost, se kterou se však anonymní programátor dokázal vypořádat pomocí skriptů. Tajnými skripty automatizoval veškeré pracovní povinnosti. Stal se programátorem, který doslova žil v terminálu.
Internetem se včera začala rychlostí blesku šířit zpráva o tom, že programování bylo oficiálně přejmenováno na „googlení Stackoverflow“. Protože ať už programujete v čemkoliv (možná kromě Baltíka nebo Karla), určitě hledáte vše, co nevíte, nebo co vám nefunguje, právě na Stackoverflow.
Je celkem logické, že programátoři toho o počítačích a kódování vědí daleko více než průměrný člověk. Spousta takových ne příliš známých informací je ale skutečně děsivá. Třeba o tom, jak rodiče zabíjí své děti. Programátoři vám potvrdí, že se to fakt děje.
Víte, co odlišuje polského programátora Maxe Strzeleckiho ode mě nebo od vás? Tak například je to dost schopný programátor. Je mu dvacet let a svému oboru se věnuje už od čtrnácti. Sbíral peníze na Kicsktarteru a vytváří svou první komerční hru s názvem Warlock. Jo a taky nemá ruce.
Tahle otázka neustále trápí hromady lidí. Pokud je to i váš problém, možná jste zkusili googlit odpověď, možná jste se ptali svých kamarádů vývojářů. Odpovědi, které jste získali, byly určitě různé. Ona totiž jednoznačná odpověď absolutně neexistuje. Navíc určitě jste už slyšeli, že je vcelku jedno na čem začnete, že je pak jednoduché přeučit se na jiný jazyk, a tak dále.
Existují tři metody, kterými můžete psát kód. První z nich je, že budete usilovat o dokonalost. Kdybychom všichni uměli programovat dokonale, bylo by to skvělé. Pokud je to váš případ, zřejmě radši nečtěte dál nebo se zhrozíte. Druhým způsobem je sepsat nějaký kód a doufat, že bude fungovat. Tahle metoda je asi nejčastější. A třetí je kompromis obou již uvedených způsobů.
Barbie je známá jako velká kariéristka, ale v nové knize to vypadá trochu jinak. Knížka má být o tom, že i holky mohou být programátorky. Nicméně v knize pak Barbie vysvětluje, že holky k programování vlastně potřebují kluky, kteří by jim pomáhali.
Programování se pomalu stává jedním z nejlukrativnějších odvětví. U nás to sice nemůžeme pozorovat v takovém měřítku, ale třeba v USA je průměrný roční plat programátora 100 000 dolarů (přes 2 miliony korun).
Pokud se zeptáte kamaráda programátora, kdy nejraději pracuje, pravděpodobně vám odpoví, že v noci. A na tom se programátoři vzácně shodují. Napadá vás proč?
Kdo by nechtěl pracovat v Googlu, že? Je to perspektivní celosvětově působící firma a platy tam samozřejmě nemají špatné. Jenže oni si ty desítky tisíc dolarů měsíčně skutečně zaslouží. Pokud chcete pracovat v Googlu, musíte být špička ve svém oboru.
Potřebují programátoři vysokoškolské vzdělání. A musí umět jazyky? A pokud ano, tak kolik a jaké? Ta jsou samo o sobě dosti zajímavé a důležité otázky a váží se na ni další aspekty ohledně programování.
Svého času jedna z nejkontroverznějších postav české internetové scény. Zakladatel možná jednoho z nejznámějšího českého blogu MyEgo.cz. Programátor, bloger, podnikatel a webdesignér v jedné osobě.
Na některé tváře narazíte v českých médiích několikrát za rok. Mluví se o nich. Píše se o nich. Pak jsou lidé jako Marek. U nás o něm skoro neuslyšíte. Ve světě je však uznávaným odborníkem na Drupal. Je vyznavačem digitálního nomádství. Má toho nacestováno víc, než by někteří z nás zvládli procestovat za tři životy. A je to zkrátka moc zajímavý člověk.
iDnes informuje, že tu máme tu převratnou novinku. Programátor moc seděl u počítače. Jeho manželka už na to neměla nervy, a tak ho vyprovokovala ke kurióznímu fyzickému napadení. Tedy „fyzickému napadení“.