Štítek: Profinit

Bitcoinová burza CoinMate.io využívá bezpečnou platformu z Česka

V roce 2014 spatřila světlo světa bitcoinová burza CoinMate.io, která spadá do první desítky evropských burz. O vysoké bezpečnostní standardy, které jsou takřka srovnatelné s bankovním prostředí, se stará řešení české společnosti Profinit. Ta vyvinula platformu, na které je bitcoinová burza provozována.

Společnost Profinit dokončila fúzi. Je ryze česká a plánuje expanzi

Přední poskytovatel služeb v oblasti IT a významná česká softwarová firma – Profinit – od 1. července 2016 vystupuje pod novým obchodním názvem Profinit EU, s.r.o.. Ke změně obchodního jména došlo po dokončení akvizice společnosti českými majiteli.

Profinit je opět v českých rukou. Společnost oznámila dokončený management buyout

Významná tuzemská společnost, která se specializuje na vývoj softwaru a poskytování IT služeb, oznamuje zdárné dokončení transakce. Majoritní podíl společnosti Profinit odkoupili čtyři členové českého managementu od rakouského investora New Frontier Group (NFG). Mezi klienty společnosti Profinit spadá Česká spořitelna, ČSOB, Komerční banka, O2 či Vodafone. V letošním roce Profinit předpokládá obrat sahající k hranici 400 milionů korun.

Tisková zpráva: Soutěž ACM SPY o nejlepší IT studentský projekt roku zná finalisty

Projekty studentů vysokých škol řeší monitoring silniční dopravy ze vzduchu, algoritmus pro mezinárodní vesmírnou stanici nebo smysly pro roboty. Bez nadsázky lze říci, že přišli s nápady, které mají potenciál změnit svět.

V Praze příští týden proběhne mezinárodní konference o systémovém myšlení

Od 17. do 19. června se v pražském Autoklubu České republiky sejdou odborníci na systémové myšlení z celé Evropy a dokonce i z JAR. Bude tam totiž probíhat první ze série konferencí „European Sharing of Systems Thinking“, která si ponese téma „Systémové myšlení v době změn“. V dnešní době se neustále něco mění a vyrovnat se se všemi změnami někdy nebývá vůbec snadné. Konference chce poradit, jak na to.

Nahoru