Svítí, ale přitom nepotřebuje baterky ani zapojení do zásuvky. Jak je to možné? Unikátní lampička Living Light totiž nespotřebovává elektrickou energii tak, jak ji známe, namísto toho využívá mikrobiální energii z rostlin.

Svítí, ale přitom nepotřebuje baterky ani zapojení do zásuvky. Jak je to možné? Unikátní lampička Living Light totiž nespotřebovává elektrickou energii tak, jak ji známe, namísto toho využívá mikrobiální energii z rostlin.
Dosáhnout spojení s přírodou, aniž byste museli opustit pohodlí moderního způsobu života, snad nikdy nebylo jednodušší. V rámci soutěže v roce 2014 vytvořil italský architekt Claudio Beltrame originální návrh „domečku na stromě“, uplynulo pár let a v jeho designovém zázraku ve tvaru šišky umístěné v korunách stromů se na prázdniny můžete ubytovat i vy!
Tři dny, pět lidí se stresujícím povoláním a pro každého z nich jedna skleněná chatka. Kolem nádherná švédská příroda, kam až oko dohlédne, žádné moderní technologie ani kontakt s vnějším světem. Děsivá představa nebo pohlazení po duši? Přesně takto vypadá experiment s názvem The 72 Hour Cabin, který provádí vědci z lékařské univerzity Institut Karolinska ve Stockholmu. Jejich výzkum má za úkol změřit míru vlivu švédské přírody na redukci stresu.
Jak dokázat lásku a poskytnout podívanou pro zbytek světa? Přesně tohle dokázal Winston Howes. Svoji manželku miloval tak moc, že pro ni vysázel dubový les. Největší překvapení nás čeká, pakliže se na lesík podíváme z výšky. Doby byly vysázeny do tvaru obrovského srdce. Díky tomuto činu z lásky si můžeme vychutnat pohled na ten nejoriginálnější listnatý les vůbec.
Bydlet uprostřed deštného lesa, to byl sen Pamely a Anila Malhotry. Není lepší pocit než si ten sen splnit, a to se manželskému páru také podařilo. Neměly miliony dolarů, aby si koupili deštný prales a v něm měli luxusní vilu. Za svým snem šli dlouhou cestu a museli se o něj hodně zasloužit. Sen jim doslova rostl před očima.
Ondřej Lakomý patří k lidem, kteří dávají přednost duchovnímu životu před tím materiálním. Vždy to tak ale nebylo. Dříve se s chutí napil alkoholu, jedl nezdravá jídla a toužil po Mustangu.
Populace včel se stále zmenšuje, a tak se tým chemiků z Japonska snaží vytvořit robotické řešení. Navrhují malé drony, které zařizují opylování.
Chodíte si rádi číst na zahradu? Máte rádi přírodu? Vyhovuje vám posadit se do měkkého? V tom případě si zamilujete projekt TERRA! Rostoucí nábytek.
Skupinka studentů ze Švýcarského Technologického Institutu v Zürichu vytvořila něco neuvěřitelného – speciálního robota, který má místo ploutví 4 lamely a díky vlnivým pohybům vypadá jako skutečná ryba. Tento robot byl vyroben za účelem podvodního průzkumu v oblastech, kde hluk trápí ostatní žijící živočichy.
Když jsme spatřili tyhle fotky, málem nám vypadly oči. Vypadá to trochu jako svítící strom života v Avataru, pamatujete? Až na to, že tohle není vymodelované v počítači. V Austrálii tuhle krásu skutečně mají.
Vědeli jste, že se v Alpách nachází nejvyšší železniční trať, která je dlouhá 144 kilometrů? Samotná cesta začíná ve švýcarském městečku Chur a končí v italském městečku Tirano. Celá cesta trvá 4 hodiny, za tu dobu stihne vlak projet přes 55 tunelů a přejede přes 196 mostů. V průběhu cesty tak uvidíte něco, na co budete do konce života velmi rádi vzpomínat!
Minulý týden byla hitem fotografie šatů a celý internet se nemohl dohodnout, jakou mají barvu. Tento týden se internetem šíří rychlostí blesku fotka lasičky, která si „na pána“ osedlala letícího datla.
Je tomu již 150 let od prvního výstupu na horu Matterhorn v Alpách. To je třeba náležitě oslavit. Proto se Edward Whymper a jeho tým Mammut (švýcarská firma prodávající horolezecké vybavení) rozhodli nafotit tyto fotografie, které jsou doopravdy úchvatné.
Příroda je všemocná. Člověk se neustále rozvíjí na její úkor. Místo lesů a louk staví města, nemluvě o silnicích a kolejích, které rovněž zasahují do přírody. Ale to pro přírodu není až takový problém. Dokáže se totiž přizpůsobit. Jak takové přizpůsobení vypadá? Stačí se podívat na tuto fotogalerii, která vás donutí se zamyslet nad naším vlivem přírody a naopak.
Je člověk pánem tvorstva? Nad tím lidé přemýšlí již po celé staletí. My si ale myslíme, že tomu tak není a že příroda je všemocná. To koneckonců dokazuje i tato galerie, kde můžete vidět její sílu. Beton nebo pneumatiky? To není nic, co by příroda nepřekonala. Rostliny se totiž dokáží prosadit úplně všude.
Nizozemsko je známé svými dřeváky, větrnými mlýny a květinami. My se nyní rozhodli zaměřit na to poslední zmiňované, konkrétně na tulipány. Jestli vás tedy zajímá, jak to celé vypadá z leteckého pohledu, tak čtěte dále.
Když se řekne příroda, tak se všem vybaví lesy, louky a další krajiny. Ale většinou zapomínáme na stezky, cesty a cestičky, která nás sem zavedli. Ty sou totiž často stejně krásné, nebo dokonce krásnější.
Mnoho starověkých náboženství považovalo slunce za boha. Jestli tamější obyvatelé měli možnost vidět takového scenérie, tak se jim vůbec nedivíme.
Přírodní drsné souboje jsou v přírodě na denním pořádku. Zvířata se téměř furt o něco handrkují. Zde máme například zajímavý a též poměrně drsný souboj mezi jaguárem a krokodýlem. Kdo vyhraje?
Příroda jí vždycky voněla, vystudovala krajinné inženýrství, vedla zahradnickou firmu, a tak využila 15leté novinářské zkušenosti a založila blog o životním prostředí, který vás bude bavit číst. Osobitost a vlastní názor totiž nejsou Nikole Ptáčkové alias Ekomršce cizí!