Dnes vyšlo 15 článků

Štítek: Přechod pro chodce

LED přechody pro chodce zachraňují životy hráčům Pokémon GO

V současné době, kdy lidé používají při chůzi mobilní telefony, se stále častěji objevují dopravní nehody s chodci způsobené právě jejich nepozorností. Vstoupí do křižovatky, aniž by se rozhlédli.

Město dává odměny řidičům, kteří zastaví na přechodu

Velice častým problémem na čínských silnicích je, že řidiči nezastavují na přechodech pro chodce, přestože pravidla silničního provozu si to vyžadují. Ve městě Le-kching, které se rozprostírá ve východočínské provincii Če-ťiang, se rozhodlo tamní řidič motivovat. Slušným řidičům, kteří zastaví na přechodu pro chodce, rozdává odměny.

V Taiwanu chtějí pokutovat smartphony na přechodech

Doba chytrých zařízení je složitá. Od svých mobilních telefonů často neodtrhneme zrak ani na ulici. A ani když přecházíme silnici. V Taiwanu jsou na svých zařízeních dokonce tak závislí, že tamní vláda vymyslela nové opatření. Chtějí rozdávat pokuty za to, když se budete při cestě přes přechod koukat do smartphonu.

Video: Německý přechod pro chodce vám umožní hrát Pong

Každý z vás jistě zná ten pocit, kdy čeká na přechodu než bude mít zelenou a bude moci přejít cestu. Většina lidi se v tuto chvíli velmi nudí. Studenti z německého Hildesheimu tento problém jednoduše vyřešili- na semafory umístili hru Pong.

Nahoru