Máte hodně přátel, většinu z nich ani neznáte nebo s nimi stejně nejste v kontaktu? A proč takové lidi vůbec máte v přátelích? Už žádné dlouhé přemýšlení, poradíme vám, koho si odstranit a koho tam nechat.

Máte hodně přátel, většinu z nich ani neznáte nebo s nimi stejně nejste v kontaktu? A proč takové lidi vůbec máte v přátelích? Už žádné dlouhé přemýšlení, poradíme vám, koho si odstranit a koho tam nechat.
Stále slyšíme o nových algoritmech, podle kterých Facebook zobrazuje lidem příspěvky na Hlavní stránce. Firmy si stěžují, protože dosah jejich příspěvků klesá, a pokud touží oslovit více lidí, musí platit.
Milujete vaření a rádi byste se chtěli pochlubit někomu cizímu? V tom případě určitě oceníte webovou stránku Eataway, která funguje na stejný způsob jako Airbnb. Na tuto webovou stránku se mohou zaregistrovat profesionální kuchaři, ale i úplní začátečníci, kteří chtějí poznat nové přátelé se stejnými zájmy a vyzkoušet něco nového k snědku.
Virtuální realita je parádní, ale zažívat všechny ty neuvěřitelné věci, které vypadají jako skutečné, sám, je docela nuda. Nová aplikace s názvem vTime doufá, že to změní.
Požádali jste o přátelství své kamarády a známé, nicméně nepřišlo vám oznámení, že uživatelé žádost o přátelství přijali. Existuje snadný způsob, jak na sociální síti zhlédnout všechny uživatele, kteří vaši žádost o přátelství ignorovali.
Facebook má speciální funkci, která uklidňuje přátele lidí, kteří se zrovna nacházejí v Paříži. Pomocí notifikace ukazuje, kdo z uživatelů je mimo nebezpečí a o kom ještě nejsou informace. Tato aplikace byla vývojáři navrhnuta v důsledku přírodní katastrofy, která se stala před rokem v Japonsku.
Snapchat je mezi dospívajícím považován za jednu z nejpopulárnějších sociálních sítí. Tato aplikace je známá sdílením fotek s přáteli, které se po několika vteřinách sami smažou. Podle CEO Evana Spiegela Snapchat roste opravdu neuvěřitelným tempem kupředu a to i v ohledech, kde to není na první pohled úplně viditelné.
Facebook vymyslel postup, jak si bude moct prohlížet fotky více než 700 milionů lidí. Přesně tolik osob totiž používá Messenger od Facebooku a sociální síť má v plánu do něj integrovat novou funkci.
Mark a jeho podřízení dělají vše proto, aby lidé na Facebooku o sobě sdíleli co nejvíce informací. Nemůžou vás k tomu ale pochopitelně nutit. S tímto návodem uchováte kompletně všechny věci v soukromí. Dokonce ani vaši přátelé nebudou schopni vidět více, než jim dovolíte.
Nejdříve se minulý týden objevila selfie tyč, co má na druhém konci dildo. Pokud jste to viděli, pravděpodobně vám v tu chvíli běželo hlavou, že nic horšího už nemůže přijít. No, tohle možná horší není, ale je to stejně podivné.
Facebook v posledním měsíci učinil několik drobných změn. Informovali jsme vás o tom, že změnil logo (i když to téměř není vidět). Kromě toho taky konečně zrovnoprávnil ženy s muži.
Zpráva na Facebooku od někoho neznámého vás většinou moc nepotěší. Asi tak jednou z deseti případů to bude sdělení, za které budete rádi. Zbylých devět zpráv bude spam.
Každý z nás už během svého života minimálně jednou dospěl do stádia, kdy měl Facebooku plné zuby a uvažoval o jeho úplném zrušení. Pokud jste měli dostatek odvahy a udělali jste to, zřejmě jste stejně o pár dnů, týdnů nebo maximálně měsíců později zjistili, že žít bez Facebooku se v dnešní době nedá. Přestože s touhle sítí máme vztah plný lásky i nenávisti, bez ní bychom nebyli vůbec v obraze.
Rodiče, lidi, kteří vám neustále posílají pozvánky do her, blbosti komentující přátelé, chytrolíni se svými chytrými statusy a další podobné případy. Všichni je známe, všichni je máme mezi svými facebookovými přáteli. Facebook to ovšem chápe. Teď už bude snadnější se jich zbavit.
Ne, neměnil se Mark. Měnil se vzhled Facebooku. Za těch pár let Facebook představil několik redesignů. Někdy to byly jen maličkosti, jako zobrazení šťouchnutí vpravo nahoře. Jindy šlo o velké změny, třeba zavedení timeline v roce 2011. Co takhle si na to zavzpomínat? A jak jinak, než přímo s profilem Marka Zuckerberga?
Otravné obrázky, depresivní tweety, politcké statusy nebo hloupé komentáře. To jsou jen některé z důvodů, proč si můžete někoho odebrat z přátel nebo ho přestat sledovat na sociálních sítích. Někdy si chcete jen udělat pořádek v přátelích, jindy pro to vlastně ani není žádný důvod.
„Přátelství nade vše aneb nekráčej přede mnou, třeba tě nebudu následovat, nekráčej za mnou, třeba tě nedokážu vést, kráčej vedle mě!“ Že by se tímto heslem řídili i Hitler, Goebbeles, Himmler a další? Nebo razili heslo: „Přátele si drž u těla a nepřátele ještě blíž?“ To už teď asi nezjistíme.
Facebook pokračuje ve své snaze dozvědět se o uživatelích co nejvíce informací a přimět je k tomu, aby co nejvíce informací sdíleli. Ale tentokrát se neptá přímo vás. Místo toho se spoléhá na to, že se vás zeptají vaši přátelé.
Nebudeme tady polemizovat o tom, zda je Facebook přínosný nebo zda spíše škodí. Ale ať už se na něj přihlašujete kvůli businessu nebo jen proto, abyste byli v kontaktu se svými přáteli a měli přehled o tom, co se děje, jedno je jisté. Facebook je zábava, od které se často nemůžete odtrhnout. Ale má to jeden háček. No ano, falešné profily.