Dnes vyšlo 15 článků

Štítek: Počítačové hry

Hráči počítačových her dosahují lepších výsledků ve škole

Tuhle zprávu raději neukazujte svým dětem. Klidně jim nadále nalhávejte, jak jsou hry špatné, ale skutečnost je přesně opačná. Aspoň to ukázala jedna studie.

Microsoft včera představil vzdělávací edici Minecraftu pro školy

Minecraft prý není jen o zkoumání temných jeskyní a stavění hor. Microsoft v něm chce dětem ukazovat místa ze skutečného světa – pyramidy v Gíze, řecké chrámy nebo starověké Pompeje. Včera představil speciální verzi Minecraftu přizpůsobenou pro školy s názvem Minecraft: Education Edition.

Na střední v Norsku budou vyučovat předmět eSport

Jedna střední škola v Norsku se chystá od nového školního roku zavést nový předmět. V jejich učebních osnovách se objeví eSport. Bude sice volitelný, ale je jasné, že zájem bude vysoký.

Společnost Ubisoft chystá novinku: Far Cry Primal

Už brzy se můžete těšit na novinku Far Cry Primal. Jak odhalil trailer, celý děj se bude odehrávat v době kamenné a hráči budou mít k dispozici neobvyklé zbraně, jako jsou například luky a oštěpy. Hra na PC by měla být dostupná v březnu 2016.

Hry.cz od Seznamu se mění na herní katalog plný recenzí

Český internetový portál se rozhodl pro novou podobu známého portálu www.hry.cz. Tento portál byl známý především pro širokou nabídku online her, jako je například Slovní fotbal, Horolezci a plno dalších. Nyní na portále najdete recenze veškerých her dostupné jak na PC, tak na Playstation či mobilní telefon.

Česká kyberpunková RPG hra Dex bude už brzy dostupná v novém kabátě na PC

Dobrá zpráva pro příznivce české kyberpunkové RPG hry Dex! Hra už brzy dorazí v novém kabátě na PC. V roce 2016 bude hra dostupná i na herní konzole, jako je PlayStation 4, Xbox One, Wii U a PS Vita. A máte se na co těšit!

10 nejlépe placených profesionálních hráčů počítačových her na světě

Pravděpodobně to zní příliš dobře na to, aby to byla pravda. Nicméně pravda to je. Někteří lidé si vydělávají na živobytí hraním videoher. V následujících řádcích vám představíme deset nejlépe placených hráčů videoher na světě.

Top hry, které se v příštích letech dostanou na stříbrná plátna (1/2)

Stále častěji se stává, že naši hrdinové z počítačových her ožívají na filmových plátnech. Proč tomu tak je? Vývojáři vydělali neuvěřitelné jmění na vydání samotné hry a chtějí z toho vymačkat maximum ještě prostřednictvím filmů. Za zmínku stojí například nedávný kup Microsoftu, který do svého portfolia přidal i vývojáře Minecraftu. Hned první týden po uzavření smlouvy se na Internetu objevila zpráva o tom, že Microsoft chce natočit film na motivy této oblíbené kreativní hry. To je však vedlejší, připravili jsme pro vás krátký seznam chystaných filmů právě na motivy světově oblíbených počítačových her.

Jak vypadá vášnivý hráč? Na kluka, který ho porazil, zavolal policii

Pokud si aspoň občas něco zahrajete, jistě znáte ten nepříjemný pocit, když se vám zrovna nedaří. A ještě hroší je, když hrajete nějakou hru ve dvou a ten druhý vás porazí. Běžně to není tak strašné, abychom prohru nedokázali unést, ale najdou se i ojedinělé případy. Třeba člověk, který na svého protivníka poštval policii.

Hraním Minecraftu si vydělává 8 milionů měsíčně

Zní to skoro jako pohádka, že? Který z vášnivých hráčů by si něco takového nepřál. Malí kluci mají často podobné sny. Jak ovšem stárnou, postupně většinou pochopí, že takhle to v životě moc nefunguje. Ale najdou se i výjimky. Takže třeba se i vám může povést být úspěšným hráčem.

Kdo si hraje, nezlobí aneb svět počítačových her

Za posledních 25 let se s rozvojem moderní techniky staly fenoménem počítačové hry. Nejen děti, ale i dospělí rádi zasednou k počítači a užívají si volné chvíle hraním her. Počítačové hry otevírají hráčům dveře do světa fantazie, a tak se k nim mnoho z nich uchyluje právě z důvodu, aby alespoň na chvíli unikli z reality všedního dne a nechali své myšlenky a starosti někde v pozadí.

Až rok vězení pro muže prodávajícího trička s Breivikem

Psát o masakru Anderse Breivika na ostrově Utoya, kde zabil 77 mladých lidí je doslova tristní. Ještě smutnější je ale schvalování tohoto trestného činu, tedy dokonce podpora tohoto masakru. Policisté z Břeclavi obvinili z takovéhoto schvalování mladého muže, který prodával na internetu trička s podobiznou tohoto vraha. Na vše upozornila učitelka žáka, který si vzal toto tričko do školy.

Nový The Humble Jumbo Bundle ve znamení multiplayeru

Nový The Humble Jumbo Bundle ve znamení multiplayeru

Akce The Humble Bundle jsou již všem známé. Pokud ne, tak jenom rychle upřesníme – jedná se o balíček 6-9 her za nízkou cenu s tím, že část peněz jde na charitu. Tento týden se zde objevuje 6 her, kde každá z nich má propracovaný multiplayer.

Nový The Humble Weekly Sale – směsice všech žánrů

Tak týden zase uběhl jako voda a je tu další The Humble Weekly Sale. Tento týden není nijak tématický laděný, takže na své si přijde každý. A i proto za 2 dny bylo prodáno více než 25 tisíc balíčků. Nejznámější hrou v balíčku je asi Dungeon Defenders.

Nový The Humble Weekly Sale potěší fanoušky pinballu

A po týdnu tu máme další The Weekly Humble Bundle. Jedná se o výhodný balíček her – za pár korun můžete získat kolekci her, které by za normálních okolností stály 10x tolik. Tento týden Humble Bundle uspokojí všechny fanoušky pinballu.

7 počítačových her na sychravé podzimní večery

Nemáte co dělat o sychravých podzimních večerech? Tak nezoufejte.Letošní podzim totiž přinesl doopravdy plno kvalitních počítačových her. Jedná se sice většinou o pokračování klasik, ale je tu i pár úplných novinek. Věříme, že každý z vás si najde tu svou hru.

The Humble Weekly Sale: Jagged Alliance a další hry od bitComposer

Po týdnu se objevil další balíček The Humble Weekly Sale. Tento týden se zaměřili na hry od společnosti bitComposer. Možná vám tento název nic neříká. Ale určitě znáte hry například hry ze série Jagged Alliance.

Nahoru