Štítek: pitná voda

Billboard v Peru dokáže produkovat pitnou vodu

Billboard v Limě, hlavním městě Peru, řeší závažný problém týkající se vodní nejistoty. Univerzita ve spolupráci s reklamní agenturou vytvořila první billboard, který dokáže zachycovat vlhkost vzduchu a přeměňovat ji na pitnou vodu.

Ford pracuje na vozidle, které vyrobí během jízdy pitnou vodu

Automobil vybavený vodovodním kohoutkem v přední části vozidla vám poskytne čerstvou vodu během jízdy. Zajímavou vizi představil Doug Martin, inženýr v automobilové společnosti Ford, tento týden na konferenci v Detroitu v Michiganu. Inspiroval se billboardem v Limě v Peru, který sloužil nejen jako reklamní předmět, ale také jako výdejník vody. Doug Martin chce vytvořit systém, který by recykloval kondenzaci produkovanou klimatizací vozidla. A tím by vznikla čistá voda.

Tento levný materiál promění znečištěnou vodu na pitnou

Američtí vědci zjistili, že listy grafenové biopěny položené na hladině vodní plochy dokážou ze znečištěné či slané vody vytvořit pitnou vodu. Tento proces je nejnovějším příkladem toho, co zázračný grafen dokáže. Materiál má obrovský potenciál, protože je levný a nevyžaduje při čištění vody elektřinu.

Láhev dokáže přeměnit vzduch na vodu

Když se najednou něco objeví jen tak ze vzduchu, je to v pohádkách přisuzováno magii. V reálném světě bohužel žádná taková kouzla nefungují. Láhev, která proměňuje vzduch na pitnou vodu, má vědecké vysvětlení.

Slovenský startup Vestigen může být součástí Google projektu Ara

Na sousedním Slovensku se zrodil startup hodný pozornosti. Nejen že zaujal i Google a má potenciál stát se součástí jejich projektu Ara, ale zároveň může zachraňovat životy lidí po celém světě!

Nahoru